Čertův den a vánoční besídka v Klubíku

Publikováno: 10. 1. 2014 Doba čtení: 2 minuty
Čertův den a vánoční besídka v Klubíku
©

Začátkem prosince jely předškoláci z Ploužnice na Čertův den do klubu Vesna v České Lípě, což je klub onkologických pacientek pro ženy, které prodělaly nádorové onemocnění. Děti si nacvičily krátký program s koledami a divadelním představením o Červené Karkulce.

Vystoupení se moc líbilo, padly i nějaké slzičky dojetí, a tak děti dostaly za odměnu od hodných tet malé občerstvení a dárečky. Nechyběl zde ani čert, který za dětmi dorazil do klubu. I odvážné „skoro“ školačky se rozplakaly strachem, ale čert byl hodný a po zazpívání písničky nebo odříkání básničky odměnil děti malým dárkem a slzy tak proměnil v úsměv. Tety z klubu se dozvěděly, jak náš Klubík funguje, pro jaké děti je určen a co vše je učíme. Besídky se zúčastnil i kolega Honza, který v Ploužnici doučuje školáky z prvních a druhých tříd. Tetám z klubu zodpověděl několik otázek ohledně své práce a ty ji ohodnotily velmi kladně. Byla s námi i jedna s klubem aktivně spolupracující maminka a tetám vyprávěla o své těžké životní situaci. Akce se velmi vydařila, tety odcházely plny dojmů a zážitků. Spokojené byly i děti, odnášející si domů plné batůžky drobných dárků.
Posledním rozloučením v roce byla vánoční besídka, která se uskutečnila 16. prosince v ploužnické klubovně ve spolupráci s místní Drbárnou, což je klub ploužnických žen. Akce se zúčastnily i děti z doučování od kolegy Honzy. Pro rodiče jsme s dětmi nachystali malé občerstvení a drobné dárky. Besídka byla zahájena společným zpíváním koled a písniček. Zpívaly jak malé děti, tak školáci, včetně některých rodičů. Po divadelním představení byly pro děti připraveny soutěže a zábava. Děti si tak zasoutěžily a vzájemně změřily své síly. Na závěr vánoční besídky došlo i na rozdávání dárků. Nejprve děti obdarovaly své rodiče, a pak našly pod stromečkem pár drobností i ony. Za zpívání koled se všichni rozešli do svých domovů. Společně jsme tak ukončili starý rok a těšíme se na nový rok 2014, kdy se všichni zase sejdeme v Klubíku.

 

 

 

 

 


Komplexní programy podpory vzdělávání dětí ze sociokulturně znevýhodňujícího prostředí v Libereckém kraji. „Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.“

Autor: Daniela Nevolová, koordinátorka předškolního klubu v Ploužnici