Češi poslali na pomoc Bejrútu necelý milion korun a Člověk v tísni uvolňuje další půl milion z Klubu přátel. Peníze půjdou na opravu poničených domovů

Publikováno: 17. 8. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Češi poslali na pomoc Bejrútu necelý milion korun a Člověk v tísni uvolňuje další půl milion z Klubu přátel. Peníze půjdou na opravu poničených domovů
© Foto: Člověk v tísni

Do sbírky SOS Libanon, kterou Člověk v tísni vyhlásil záhy po explozi, přispěli lidé k pondělnímu ránu více než 994 000 korun. Další milion korun organizace poskytla z fondu Klub přátel. Peníze budou použity na opravu poničených domů, aby se místní mohli do svých domovů vrátit co nejdříve.

V Bejrútu pomůže Člověk v tísni s opravou domů v nejzasaženější a zároveň nejchudší čtvrti Karantina.

„Jak vyplynulo z rozhovorů s místními, tak pro většinu lidí, kteří zůstali, je momentálně nejpodstatnější mít bezpečný domov a pro ty, jejichž domov je neobyvatelný, aby se mohli vrátit domů. Opravy můžou trvat dlouho a je důležité, aby se vše stihlo, než začne zima. Po koordinaci na místě s dalšími organizacemi a posouzení toho, co je nejvíce potřeba, se toto využití vybraných prostředků jeví jako ta nejvíce relevantní pomoc,” vysvětluje Lenka Filípková, koordinátorka programů Člověka v tísni na Blízkém východě, která je přímo na místě.

Bejrút se ale podle ní bude potýkat s nedostatkem materiálu a pracovních sil. Pro mnoho lidí navíc byla situace velmi složitá již před explozí.

Na pomoc libanonskému hlavnímu městu uvolnil již Člověk v tísni milion korun ze svého fondu Klub přátel a záhy po explozi vyhlásil sbírku SOS Libanon. „Krize v Bejrútu dokázala, že Češi jsou štědří a že v okamžicích jako je tato, chtějí pomáhat,“ říká ředitel fundraisingového oddělení Člověka v tísni Tomáš Vyhnálek.

Podpořte nás prosím
Darovat pravidelně

Kontakty:

Tomáš Kocian, Regionální ředitel Člověka v tísni pro Blízký východ

Tel: +420 777 787 970

E-mail: tomas.kocian@peopleinneed.cz

Markéta Jourová, Mediální koordinátorka humanitární a rozvojové sekce Člověka v tísni

Tel: +420 770 184 542

E-mail: marketa.jourova@clovekvtisni.cz

Autor: Člověk v tísni

Související články