Chci v eNCéčku někam dojet

Publikováno: 7. 7. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Chci v eNCéčku někam dojet
©

Po celý minulý školní rok jsme v eNCéčku hráli motivační hru s názvem „Chci v eNCéčku někam dojet“, jejímž smyslem bylo zážitkovou formou rozvíjet děti v určitých oblastech. U dětí mladšího školního věku se jednalo především o znalosti barev, ročních období, měsíců či hodin, starší děti si pak mohli zvolit složitější aktivity, např. naučit se na počítači, psát články, připravovat nástěnky či si samy naplánovat nějakou aktivitu (výlet, promítání, sportovní aktivitu).

A co že je vlastně ta hra „Chci v eNCéčku někam dojet“ zač? Jedná se o deskovou hru s hracími poli, která je umístěna na zdi v klubu a po níž se děti posouvají vpřed díky získaným bodům za plnění jednotlivých aktivit. Kromě možnosti posunout se na hracím poli vpřed mohly děti získat také za každých 5 bodů možnost využít odměnu ve formě počítače či drobných věcí, které se jim mohou hodit do školy. Počet obdržených bodů byl také jedním z hodnotících kritérií pro účast na výletech či zážitkových akcí.

Do hry se zapojilo celkem 77 dětí, což jsou zhruba dvě třetiny všech dětí, které do klubu docházejí. Tyto děti celý rok poctivě pracovaly na tom, aby ve hře dojely co nejdále a samozřejmě se těšily na vyhodnocení celé hry, které proběhlo 26.6., tedy v den, kdy se rozdávalo vysvědčení. Prvních 20 dětí pak dostalo přihlášku na atraktivní odměnovou akci „Přespávačka v eNCéčku“.

Kromě předávání cen jsme celou hru s dětmi také hodnotili, ptali jsme se jich, co se jim na hře líbilo či nelíbilo, co by rády změnily či na jaké téma by měla být příští školní rok hra zaměřena. Nakonec jsme se shodli na tom, že hlavním tématem příští hry budou pohádkové postavy, na což se všichni moc těšíme. Nakonec jsme si s dětmi zatancovali, zahráli pár her a popřáli jim krásné prožití prázdnin.

#~gallery-1326~#

Autor: Miroslava Kuklová, vedoucí eNCéčka