Člověk v tísni je nejférovějším zaměstnavatelem roku 2020

Publikováno: 15. 11. 2020 Doba čtení: 3 minuty
Wordcloud vytvořený z odpovědí 530 zaměstnanců na otázku v průzkumu spokojenosti: „Jak byste popsal/a atmosféru v Člověku v tísni třemi slovy?”
© PIN

První místo v novém žebříčku Férový zaměstnavatel roku letos získal Člověk v tísni. Poděkování patří především našim kolegům, protože to jsou oni, kdo tvoří naši atmosféru a díky kterým jsme cenu mimo jiné získali. Na hodnocení se totiž podílejí samotní zaměstnanci prostřednictvím webu Atmoskop.cz.

Vítězství si Člověk v tísni připsal v kategorii Firmy o velikosti nad 500 zaměstnanců. Žebříček vzal v úvahu spokojenost s kolegy, nadřízenými, platem i s řadou dalších faktorů, které dlouhodobě sleduje a dává o nich přehled dalším uživatelům.

SMYSLUPLNOST PRÁCE JE KRÉDEM ČLOVĚKA V TÍSNI

Zaměstnanci dle průzkumu nejvíce oceňují nejen smysluplnou práci, ale také přátelský kolektiv, kreativitu, flexibilní pracovní dobu nebo přístup nadřízených, který zahrnuje důvěru a podporu. Spolupráce probíhá na profesionální úrovni, kdy každý ví, co má dělat, a nebojí se podat pomocnou ruku například nováčkům.

„Trochu nás to překvapilo, neb platy jsou tu spíše skromné a tím pádem žádná velká spokojenost s finančním ohodnocením není. Vysoké hodnocení smyslu práce, spolupracovníků i nadřízených to ale vyrovnalo. A tak by to vlastně v neziskové organizaci mělo být,“ konstatuje ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.

Žebříček Férový zaměstnavatel roku je poprvé zařazen do soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku, která se vyhlašuje již osmnáct let. Cílem nové kategorie je přiblížit lidem společnosti, které se svým přístupem a jednáním poskytují zaměstnancům pocit férovosti. Za samotným hodnocením této kategorie stojí portál Atmoskop.cz od společnosti LMC, jež získává výsledky na základě informací od bývalých i současných zaměstnanců. Právě Člověk v tísni na tomto portálu dlouhodobě spadá mezi nejlépe hodnocené firmy.

“Je to práce, na kterou může být člověk opravdu hrdý. Navíc pracovní kolektiv je profesionální, výkonný, a přesto nehierarchický, velmi přátelský a inkluzivní.” – jeden z komentářů zaměstnanců Člověk v tísni na stránkách Atmoskop.cz

Jací jsme podle zaměstnanců?

Co se zaměstnancům na práci u nás líbí, ale také nelíbí, se můžete dočíst přímo na portálu Atmoskop.cz, kde hodnotilo celkem 280 bývalých i současných zaměstnanců. Na firemní kulturu jsme se ptali také v průzkumu spokojenosti zaměstnanců a na otázku „Jak byste popsal/a atmosféru v Člověku v tísni třemi slovy?” vyplynula nejčastější slova: přátelská, otevřená a neformální. 

ČLOVĚK V TÍSNI JAKO ZAMĚSTNAVATEL

Trofej v nové soutěži potvrdila očekávání, které Člověk v tísni vzbuzuje mezi zájemci o práci dlouhodobě. Podle průzkumu společnosti Universum se organizace opakovaně umístila mezi nejžádanějšími zaměstnavateli. Na 13. místě mezi nejžádanějšími zaměstnavateli pro studenty práv a na 4. místě pro studenty humanitních oborů, zatímco u studentů byznysu se drží za 30. místem. Více o pracovním klimatu se dočtete například v reportáži Hospodářských novin.

Organizace neustále hledá nové kolegy v široké škále oblastí, od dobrovolníků po zkušené manažery. Seberealizaci u nás najdou i profesionálové z oblasti financí, účetnictví a dalších ekonomických oborů, logistiky, sociální práce, médií či vzdělávání. Pokud vás tedy naše firemní atmosféra zaujala, sledujte otevřené pozice na našem webu clovekvtisni.cz/kariera a další příležitosti na clovekvtisni.cz/zapojte-se. Nové pozice také zveřejňujeme na našich sociálních sítích.
Autor: Sylvie Pilipová, Ondřej Zikmund, Tomáš Urban

Související články