Člověk v tísni je nejférovějším zaměstnavatelem roku 2020

Člověk v tísni je nejférovějším zaměstnavatelem roku 2020

15. 11. 2020

První místo v novém žebříčku Férový zaměstnavatel roku 2020 jsme si letos vysloužili my. Dík patří především našim kolegům, protože to jsou oni, kdo tvoří naši atmosféru. Vzdor „finančním limitům“, které kompenzuje smysl a výsledky práce. Na hodnocení, vytvořeném provozovatelem největšího zaměstnavatelského portálu JOBS.cz., se totiž podílejí samotní zaměstnanci.

Vítězství si Člověk v tísni připsal v kategorii Firmy o velikosti nad 500 zaměstnanců. Žebříček vzal v úvahu spokojenost s kolegy, nadřízenými, platem i s řadou dalších faktorů, které dlouhodobě sleduje a dává o nich přehled dalším uživatelům.

SMYSLUPLNOST PRÁCE JE KRÉDEM ČLOVĚKA V TÍSNI

Zaměstnanci dle průzkumu nejvíce oceňují nejen smysluplnou práci, ale také přátelský kolektiv, kreativitu, flexibilní pracovní dobu nebo přístup nadřízených, který zahrnuje důvěru a podporu. Spolupráce probíhá na profesionální úrovni, kdy každý ví, co má dělat, a nebojí se podat pomocnou ruku například nováčkům.

„Trochu nás to překvapilo, neb platy jsou tu spíše skromné a tím pádem žádná velká spokojenost s finančním ohodnocením není. Vysoké hodnocení smyslu práce, spolupracovníků i nadřízených to ale vyrovnalo. A tak by to vlastně v neziskové organizaci mělo být,“ konstatuje ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.

Soutěž Sodexo Zaměstnavatel roku se vyhlašuje již osmnáct let. Jejím cílem je lidem přiblížit společnosti, které se svým přístupem a jednáním poskytují zaměstnancům pocit férovosti. Za novou kategorií stojí portál Atmoskop.cz společnosti LMC, která mimo jiné provozuje největší zaměstnavatelský portál JOBS.cz. Na základě informací od bývalých i současných zaměstnanců se snaží vyzdvihnout nejférovější českou společnost za poslední rok.

“Je to práce, na kterou může být člověk opravdu hrdý. Navíc pracovní kolektiv je profesionální, výkonný, a přesto nehierarchický, velmi přátelský a inkluzivní.” – jeden z komentářů zaměstnanců Člověk v tísni na stránkách Atmoskop.cz

Člověk v tísni jako zaměstnavatel

Trofej v nové soutěži potvrdila očekávání, které Člověk v tísni vzbuzuje mezi zájemci o práci dlouhodobě. Podle průzkumu společnosti Universum se organizace opakovaně umístila mezi nejžádanějšími zaměstnavateli. Na 13. místě mezi nejžádanějšími zaměstnavateli pro studenty práv a na 4. místě pro studenty humanitních oborů, zatímco u studentů byznysu se drží za 30. místem. Více o pracovním klimatu se dočtete například v reportáži Hospodářských novin.

Organizace neustále hledá nové kolegy v široké škále oblastí, od dobrovolníků po zkušené manažery. Seberealizaci u nás najdou i profesionálové z oblasti financí, účetnictví a dalších ekonomických oborů, logistiky, sociální práce, médií či vzdělávání. Sledujte otevřené pozice na našem webu clovekvtisni.cz/kariera a další příležitosti na clovekvtisni.cz/zapojte-se.

Jací jsme podle zaměstnanců?

Následující wordcloud byl vytvořen z odpovědí 530 zaměstnanců na otázku v průzkumu spokojenosti: „Jak byste popsal/a atmosféru v Člověku v tísni třemi slovy?


Autor: Sylvie Pilipová, Ondřej Zikmund, Tomáš Urban