Člověk v tísni odsuzuje útok na Novoselivku v Doněcké oblasti, při kterém byl zničen sklad humanitární pomoci

Publikováno: 16. 10. 2023 Doba čtení: 1 minuta
Člověk v tísni odsuzuje útok na Novoselivku v Doněcké oblasti, při kterém byl zničen sklad humanitární pomoci
© Foto: Člověk v tísni

Jsme šokováni útokem z pátku 13. října na Kulturní dům v Novoselivce v Doněcké oblasti, který sloužil jako náš sklad humanitární pomoci na podporu obyvatel obce. Budova Domu kultury je zcela zničena. Naši zaměstnanci ani místní obyvatelé nebyli zasaženi.

V důsledku tohoto útoku byl zcela zničen stavební materiál pro obnovu domů pro 200 rodin z Novoselivky a sousedních osad, který byl v budově uskladněn, a obyvatelé tak zůstali bez potřebné podpory pro obnovu svých domovů těsně před nadcházející zimou.

Tato událost v Novoselivce byla jen jedním z mnoha dalších útoků v různých oblastech Ukrajiny, při nichž byly zničeny budovy a infrastruktura, zabiti a zraněni lidé. Nikdo by neměl prožívat to, co miliony lidí na Ukrajině, kteří mají poškozené nebo zničené domovy, vidí, jak jsou jejich blízcí zraněni nebo zabiti, a vidí, jak jsou kvůli ruským útokům bombardovány školy, nemocnice, kulturní a jiná zařízení

I přes smutnou skutečnost, že sklad humanitární pomoci je zcela poškozen, zajistíme a vynaložíme veškeré potřebné úsilí na podporu místních a poskytnutí pomoci.

Autor: Člověk v tísni

Související články