Člověk v tísni ve Velké Británii

Publikováno: 12. 9. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Člověk v tísni ve Velké Británii
© Sajana Shrestha

Pod názvem PIN UK (People in Need UK) byla ve čtvrtek 12. září 2019 oficiálně představena sesterská britská organizace společnosti Člověk v tísni.

Člověk v tísni, organizace pracující v téměř čtyřiceti zemích světa se sídlem v Česku založila svou sesterskou organizaci v Londýně. Ta byla registrována jako nezisková organizace na počátku roku 2019 a nyní byla slavnostně představena ambasádou České republiky ve Velké Británii.

„Velká Británie je zemí, která do značné míry udává směr mezinárodní rozvojové spolupráci a humanitární pomoci. Zároveň vláda Velké Británie financuje významnou část našich programů, jen v roce 2018 nám svěřila 342 milionů korun na projekty v Sýrii, na Ukrajině, v Etiopii, Nepálu nebo Moldavsku,“ vysvětluje důvody Jan Mrkvička, ředitel Humanitární a rozvojové sekce Člověka v tísni. „Ve Velké Británie je expertíza, kterou potřebujeme k naší práci, ať už se jedná o naše poradce nebo univerzity a výzkumné instituce.

Charitativní Organizace PIN UK byla zřízena, aby podporovala práci Člověka v tísni v zahraničí získáváním finančních i lidských zdrojů a navazováním nových partnerství. Londýn je centrem mnoha světových institucí a mezinárodních sítí. Člověk v tísni se díky přítomnosti ve Velké Británii do těchto sítí zapojí. „Člověk v tísni je ve světě znám hlavně jako organizace, které se nebojí jít do terénu, do nebezpečných a složitých oblastí. A právě tenhle pohled chceme k těm, kteří rozhodují o humanitární a rozvojové pomoci, zprostředkovat,“ dodává Mrkvička. 

Více informací se dozvíte ZDE

Autor: Člověk v tísni

Související články