Člověk v tísni pokračuje s poskytováním mimořádné pomoci na východě Ukrajiny v Doněcké oblasti ovládané separatisty

Publikováno: 8. 6. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Člověk v tísni pokračuje s poskytováním mimořádné pomoci na východě Ukrajiny v Doněcké oblasti ovládané separatisty
© Foto: ČvT archiv

V prostorách bývalé mateřské školky čeká asi 30 lidí ve frontě na hygienické balíčky. Budova školky byla v únoru loňského roku vážně poškozena ostřelováním. Tehdy začaly tvrdé boje o město Debalceve. Město Uglegorsk, vzdálené jen 10 km od Debalceva, bylo po celou zimu 2015 pod stálou dělostřeleckou palbou, která zničila většinu budov a donutila tisíce lidí opustit své domovy.

Člověk v tísni dnes zůstává jednou z mála humanitárních organizací působících v Doněcké oblasti, která je pod nadvládou separatistů. Pomáháme tam s opravami domů a poskytujeme obyvatelům Uglegorsku nezbytnou humanitární pomoc, včetně jídla, hygienických potřeb a oblečení.

Anastasiya přišla se svým ani ne dvouletým synem Georgijem k distribučnímu místu pro hygienický balíček. Ty ČvT rozděluje díky podpoře Generálního ředitelství pro humanitární pomoc a civilní ochranu při Evropské komisi (ECHO). „Je to pro nás mimořádně důležitá pomoc,“ říká Anastasiya, zatímco si její syn hraje s balíčkem, který právě dostali. „Nevím jistě, kolik bych tady za tohle vše zaplatila. Ale jenom plenky by vyšly na 1500 rublů, a tady jsou taky vlhčené kapesníky, dětské mýdlo, šampon, krém, ručníky a další věci. Typický příjem je tady asi 2000 rublů měsíčně. Tohle všechno bych si jednoduše vůbec nemohla dovolit.“

Více než dva tisíce obyvatel separatisty kontrolované Doněcké oblasti obdrželo za poslední měsíc díky podpoře ECHO hygienickou pomoc. Člověk v tísni v souladu se závazkem neutrality a nestrannosti pokračuje s podporou nejzranitelnějších lidí na obou stranách konfliktu.

Autor: ČvT

Související články