Člověk v tísni zahajuje provoz virtuální pobočky

Publikováno: 12. 9. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Člověk v tísni zahajuje provoz virtuální pobočky
© Foto: Ahmed Hindawi, Unsplash

S narůstajícím počtem ukrajinských dětí v českých školách a jejich potřebou podpory rozšiřujeme agendu přímé pomoci dětem a jejich rodinám. Posilujeme online doučování dětí a rozšiřujeme jeho dostupnost i pro děti, které nežijí v lokalitách, kde přímo působíme. Online bude nově probíhat i spolupráce s rodinami. 

„První nápady na tuto formu pomoci přišel už v době koronavirové pandemie, tehdy jsme začali doučovat s online dobrovolníky. Když jsme znovu přemýšleli, tentokrát v souvislosti s příchodem uprchlíků z válkou sužované Ukrajiny, jak co nejefektivněji dostat pomoc k potřebným ukrajinským dětem a rodinám, zrodil se nápad na online „pobočku pro všechny“. Těšíme se na děti, rodiče a také nové dobrovolníky, které budeme teď moc potřebovat. Tak se nám neváhejte přihlásit,“ říká Petra Macková z Člověka v tísni.

Cílem virtuální pobočky je zajištění pravidelného doučování nebo mentoringu pro nově příchozí děti, které jsou často v komplikované situaci a neumí česky. „Právě na doučovaní českého jazyka a podporu adaptace dětí v novém prostředí bude naše práce zacílena. Budeme rovněž pomáhat rodinám v orientaci ve vzdělávacím systému a jejich možnostech,“ doplňuje Petra Macková.

Dobrovolníci na doučování ukrajinských dětí se mohou hlásit mailem na doucovani@clovekvtisni.cz nebo Petře Mackové, zájemci o naši online podporu Oksaně Čorné (kontakt v letáčku níže).


Autor: Eva Kroupová

Související články