Co se děje V Kleci?

Publikováno: 16. 7. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Co se děje V Kleci?
©

Od dubna mohou klub V Kleci na libereckém sídlišti Rochlice navštěvovat děti od 12 do 20 let. Služba byla nově přeregistrovaná vzhledem k narůstajícímu zájmu dětí do 15 let. Klub tak rázem ožil a navštěvuje ho více dětí. Na pravidelném programu jsou filmotéky, DIY dílna – kreativní tvoření od malování, kouzlení z FIMO hmoty až po výrobu recyklovaných peněženek z krabic od mléka a džusů, sportovní aktivity, fotbálek, možnost využití 2 počítačů s internetem a boxovací pytel. Oblíbené je i společné pečení sladkých koláčů, kde poslouží plně vybavená kuchyňka.

 

Odehráli jsme 2 turnaje ve fotbálku proti libereckému V-klubu, jednou na domácí půdě a podruhé na té soupeřově. Děti se tak podívaly do jiného klubu a poměřily síly s jinými hráči a hráčkami. Celý turnaj se nesl ve velmi přátelském duchu a nikdo neodcházel s prázdnou. Pro vítěze i zúčastněné byly připraveny sladké ceny a diplomy. V rámci objevování nových aktivit jsme uspořádali 2 workshopy s pozvanými hosty. Ten první s profesionální tanečnicí Kateřinou Tumovou, kdy si děti mohly vyzkoušet prvky scénického tance a zažít tak radost z jiného pohybu. Dalším bylo setkání s Aničkou Burianovou a jejím dobrmanem Dantem na téma "Jak porozumět psí řeči?", o propojení člověka a zvířete, výcviku psů a možnostech využití při canisterapii.  S příchodem prázdnin s námi začali spolupracovat tanečníci breakdance Tommy La Fiesta a Tony Moskyto Desperado, tréninky jsou několikrát týdně podle počasí, v klubu anebo venku. Mile nás překvapil zájem a energie dětí, kterou do tancování dávají. V budoucnu se můžeme těšit i na společné vystoupení.

 

Co chystáme ještě na zbytek prázdnin? Výlet do Bozkovských dolomitových jeskyní s hrou na motivy Jurského parku, opět turnaj proti V-klubu tentokrát však ve fotbale a návštěvu jedné rodiny blízko Liberce. Tam s dětmi povezeme plastová víčka, která sbírají pro nemocnou dívku jménem Alička. Z jejich prodeje jí bude uhrazen hypoterapeutický pobyt. V druhé půlce příměstský tábor s aktivitami mimo sídliště a workshop zaměřený na trénink sociálních kompetencí C´est la vie.

 

Pracujeme také na nových letácích klubu, o grafiku se postaral liberecký writer Laser. Veškerý program je vyvěšený na facebooku klubu https://www.facebook.com/profile.php?id=100004874835919

 

 

Autor: Alena Havelková, pracovnice NZDM V Kleci