ČvT uspořádal v rámci probačního programu kurz finanční gramotnosti

Publikováno: 16. 4. 2014 Doba čtení: 1 minuta
ČvT uspořádal v rámci probačního programu kurz finanční gramotnosti
©

V termínu od 7. listopadu do 5. prosince loňského roku proběhl na Probační a mediační službě Prostějov kurz pořádaný společností Člověk v tísni, o.p.s. zaměřený na finanční gramotnost.

Jedná se o probační program, jenž může být uložen pachatelům trestných činů coby podmínka osvědčení ve zkušební době podmínečného trestu nebo jako podmínka pro zastavení trestního stíhání. Rovněž může být zacílen na pachatele trestných činů, u nichž byla předluženost jedním z kriminogenních faktorů. Probační úředník jej dále může nabídnout lidem, u kterých zjistí, že mají s předlužeností problémy.

Proběhlo pět setkání, jejichž cílem bylo seznámit účastníky se základy finanční gramotnosti. Pracovníci Člověka v tísni přednášeli o spotřebitelských úvěrech, dále o trestných činech majetkové nebo hospodářské povahy. Největší zájem měli účastníci o téma exekuce, rovněž se zajímali o oddlužení. Kurzu byl zakončen neformálním přetestováním nabytých znalostí a předáním certifikátů. Zatím není jisté, zda se kurz bude opakovat i v roce 2014.

Autor: Vendula Kosslerová, terénní sociální pracovník