Debata na téma: Jak (nejen) po rodičovské dovolené do práce

Publikováno: 20. 5. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Debata na téma: Jak (nejen) po rodičovské dovolené do práce
©

Ve dvou blocích pravidelných setkání Klubu matek jsme otevřely ožehavé téma nezaměstnanosti. Naším průvodcem byla Veronika Jelínková z Úřadu práce v Ústí nad Labem.

Hledání zaměstnání je bohužel pro většinu účastnic denní záležitostí. Aby jejich úsilí bylo úspěšné představily jsme si nástroje aktivní politiky zaměstnanosti, které nabízí Úřad práce. Podrobně jsme se věnovaly nástrojům jako jsou společensky účelná místa, veřejně prospěšná místa a zejména rekvalifikacím. V dalším povídání jsme navázaly na zorientování se ve webových portálech při hledání konkrétních pracovních nabídkách. Ukázaly jsme si, co by měla nabídka práce obsahovat, na co by se měla uchazečka zaměřit.

Po sepsání krátkého životopisu si dvě figurantky vyzkoušely, jak může probíhat pracovní pohovor na pozici pracovnice ve školce a pokladní v supermarketu.

Aktivity se velmi povedly. Účastnice se dozvěděly mnoho užitečných informací. Snahou také bylo navzájem se podpořit a jít aktivně vstříc volným pracovním nabídkám a možnostem rekvalifikací tak, aby se člověk už konečně mohl odrazit ode dna.

 

Autor: Alžběta Říhová, Koordinátorka Klubu matek. Je členem realizačního týmu projektu „Rodina Předlice“, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.