Debata s našimi humanitárními pracovníky

Publikováno: 28. 3. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Debata s našimi humanitárními pracovníky
© Foto: Člověk v tísni

Člověk v tísni je největší neziskovou organizací nejen v České republice ale i v regionu střední a východní Evropy působící v oblasti humanitární a rozvojové pomoci, podpory lidských práv či sociálního začleňování. Pomáháme lidem v nouzi, a to jak ve válečných krizích nebo v oblastech zasažených přírodními katastrofami, tak i v místech, kde se lidé bez podpory jen těžko dostanou ze začarovaného kruhu chudoby.

V současné době pomáháme skrze rozvojové a humanitární projekty ve více než 20 zemích světa. Pomoc lidem v těchto zemích poskytuje bezmála 1500 zaměstnanců. Co taková práce obnáší a jak se žije v zemi, kde pokračují boje, vládne sucho, vypadává elektřina, chybí infrastruktura, a kde můžete být daleko od rodiny? Jaké to je zapojit se do každodenního života jiných kultur v koutech planety, kam byste jako turisté nezavítali?

Může to znít velmi dobrodružně a lákavě, ale práce na podobných projektech není jen cestování po světě. Také na naší centrále v Praze pracuje přibližně 100 zaměstnanců, kteří pomáhají s chodem misí na dálku. Což vyžaduje mnohdy velkou dávku trpělivosti, sebeřízení a komunikačních schopností. Jaké zkušenosti, znalosti a praxi by měli mít zaměstnanci Humanitární a Rozvojové sekce?

O své zkušenosti ze života na zahraničních misích se podělí zaměstnanci této sekce organizace Člověk v tísni. Pokud byste se i vy rádi vydali touto cestou, anebo jste jen zvědaví na příběhy z každodenního života na zahraničních misích, přijďte si nás 4. dubna poslechnout.

Do týmu průběžně hledáme účetní, finanční manažery, administrativní pracovníky, kolegy do HR oddělení, projektové manažery, specialisty na zemědělství či na vzdělávání a mnohé další.

Na závěr můžete podebatovat se zástupci našeho HR tým, jak se právě Vy můžete dostat do naší mise.

Autor: Člověk v tísni

Související články