Děti z Kulturně komunitního centra a vzdělávacích služeb si užily týden příměstského tábora

Publikováno: 2. 9. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Děti z Kulturně komunitního centra a vzdělávacích služeb si užily týden příměstského tábora
© Foto: Lucie Mannová

Druhý týden v srpnu se uskutečnil příměstský tábor pro starší děti z našich služeb. Týdne plného různých aktivit, výletů, vycházek a her se zúčastnilo celkem patnáct dětí, které pravidelně docházejí do našeho Kulturně komunitního centra, nebo se s námi doučují v rámci programu podpory vzdělávání. 

Hned první den jsme začali pořádně aktivně a šli překonávat vlastní hranice do lanového centra ve Vysočanech. Děti se učily nejenom lézt, ale také vzájemné spolupráci a důvěře, protože se ve výškách s pomocí horolezecké výbavy navzájem jistily. Kromě toho jsme si mohli vyzkoušet naši psychickou a fyzickou odolnost při zdolávání různých překážek a prolézaček.

Druhý den jsme jeli vlakem do Říčan, abychom se vykoupali v přírodním koupališti. Děti se vody nebály a společně jsme se ráchali a potápěli. Koho už voda unavila, mohl hrát na břehu volejbal a další hry.

Ve středu jsme se vypravili až do Plzně, kde jsme navštívili Techmanii, kde jsme si vyzkoušeli různé interaktivní expozice. Techmanie je obrovská a dá se v ní klidně strávit celý den. Děti nejvíce zaujalo stanoviště, kde si mohly vyzkoušet, jak rychle dokáží běžet, a jestli jsou rychlejší než pes nebo tygr.

Čtvrtek byl odpočinkový. Zůstali jsme v Praze a na hřišti hráli fotbal a učili se žonglovat. Některé děti objevily svůj skrytý talent a naučily se základy žonglování velice rychle. Po sportovní části dne přišel čas na trochu přemýšlivější aktivity. Naše pracovnice, lektorka arteterapie, si pro naše děti připravila relaxační lekci, ve které se děti učily pracovat se svými emocemi. Děti dostaly za úkol namalovat hněv, a pak jsme si povídali, co nás štve a jak můžeme se svým hněvem a vztekem nakládat.

Poslední den jsme si vyzkoušeli lézt tentokrát na stěnu v lezeckém centru a celý tábor jsme zakončili společným vědomostním kvízem s rodiči a dětmi a společnou reflexí s fotkami z uplynulého týdne. Tím skončil týden plný zábavy, nových zkušeností a poznatků.Týden našeho příměstského tábora jsme mohli zrealizovat díky podpoře z OP PPR – projektu Má komunita, mí lidé II. a také soukromým dárcům, a tímto všem moc děkujeme!


Autor: Kateřina Fuksová, Lucie Mannová

Související články