Digitální dětství aneb (Ne)vědomě na síti: konference k mediálnímu vzdělávání

Publikováno: 31. 10. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Digitální dětství aneb (Ne)vědomě na síti: konference k mediálnímu vzdělávání
© JSNS

Tráví mladí lidé hodně času na sociálních sítích? Co tam dělají? Koho tam sledují? Těmto i dalším tématům spojeným s online životem žáků a studentů českých škol se bude věnovat prosincová konference k mediálnímu vzdělávání, kterou pořádá vzdělávací program Jeden svět na školách (JSNS) zejména pro vyučující, metodiky prevence, knihovníky a další vzdělavatele. Konference s názvem Digitální dětství aneb (Ne)vědomě na síti se uskuteční v úterý 6. prosince v prostorách Centra současného umění DOX.

Během dopoledního programu se můžete těšit na dvě panelové debaty. V té první budou odborníci diskutovat o tom, jak čas strávený na sociálních sítích ovlivňuje psychiku mladých lidí a na jaká případná rizika by si měli dávat pozor. Debatovat přijdou: Zuzana Pavelcová, psychoterapeutka a psycholožka specializující se na digitální závislosti z institutu RE:LIFE, Martin Kožíšek, odborník na bezpečnost dětí v kyberprostoru ze společnosti CZ.NIC a Lucie Kosová, specialistka na prevenci a kyberkriminalitu dětí a mládeže z Ministerstva vnitra ČR.

V druhé panelové debatě "Co a koho dnešní žáci sledují" se potkají současní i bývalí influenceři a popíší, jak vypadá jejich práce. Hosty debaty budou Karel Kovář (Kovy), Johana Bázlerová (jsemvobraze) a bývalý influencer, marketingový expert Jonáš Čumrik. 

Během konference zároveň představíme výsledky aktuálního výzkumu JSNS na téma Mediální gramotnost žáků na 2. stupni ZŠ a SŠ. V rámci odpoledního programu si mohou účastníci vybrat z nabídky praktických workshopů.

Vstup na konferenci i občerstvení po celý den je zdarma, z kapacitních důvodů je však potřeba se včas registrovat. Přihlášku můžete vyplnit na webové stránce konference, kde najdete také kompletní program a další praktické informace.


Autor: JSNS

Související články