Díky českým dárcům postavíme novou školu v Zambii

Publikováno: 25. 2. 2019 Doba čtení: 1 minuta
 Díky českým dárcům postavíme novou školu v Zambii
© Foto: Člověk v tísni

Nedávno jsme oficiálně zahájili stavbu nové školy v Zambii. Ta současná má 500 žáků, ale jen 5 tříd. Podívejte se na video ze Zambie, ve kterém koordinátorka programů v Zambii Zuzana Filipová vysvětluje, proč je nová škola v Zambii potřeba. 

Díky sbírce Postavme školu v Africe jsme žákům v Zambii rozdali také 100 školních lavic, aby se jim vzdělávalo ještě o něco lépe. 

Stálá zahraniční mise Člověka v tísni funguje v Západní provincii Zambie od roku 2017Právě v této oblasti žije největší procento chudých domácností (82 %). Naším cílem je snižování míry podvýživy, zlepšování hygieny a přístupu k pitné vodě a podpora nejchudších obyvatel venkova v oblastech zemědělství, zdravotnictví a školství. Aktuálně pracujeme v okrese Kalabo západně od provinčního města Mongu. Jsou tu pouze čtyři střední školy a cesta k nim trvá minimálně den, proto jsou pro většinu obyvatel žijících na hranici chudoby nedostupné. Zlepšit přístup k odbornému vzdělání a zajistit kvalitnější podmínky v místních školách tady patří k největším potřebám.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel


Autor: Člověk v tísni

Související články