Dobrovolníci z celého světa míří do Předlic - Centrum pro matky s dětmi hostí workcamp

Publikováno: 19. 8. 2010 Doba čtení: 2 minuty
Dobrovolníci z celého světa míří do Předlic - Centrum pro matky s dětmi hostí workcamp
© Foto:

Ústí nad Labem – Centrum pro matky s dětmi Stromeček hostí od 11. do 20. srpna dobrovolníky v rámci mezinárodního workcampu. , aby dětem a mladým lidem ze sociálně vyloučené lokality Předlice zpestřili prázdninový týden.

Pod vedením dvou českých dobrovolných vedoucích spolupracujících s organizací INEX – sdružení dobrovolných aktivit (www.inexsda.cz) budou účastníci workcampu zkrášlovat prostory v dubnu otevřeného Centra pro matky s dětmi a zrealizují řadu volnočasových aktivit.

V úterý 17.8. a ve čtvrtek 19.8. se v bezprostřední blízkosti Centra pro matky s dětmi Stromeček (Hrbovická 335/60, Předlice – Ústí nad Labem) uskuteční dvě zábavná odpoledne. Zahraniční dobrovolníci pozvou děti a mládež do tvůrčích dílen, zahrají na hudební nástroje či spolu s místními matkami uvaří tradiční jídla své země. Cílem bude upoutat pozornost Předličanů a představit služby a aktivity společnosti Člověk v tísni, o.p.s. .

„Mezinárodní workcamp je pro místní děti a mládež vícedenní systematickou volnočasovou aktivitou v období letních prázdnin, která je srovnatelná s letními příměstskými tábory realizovanými pro sociálně znevýhodněné děti v řadě českých měst.“

Co je mezinárodní dobrovolnický workcamp?

Mezinárodní dobrovolnický workcamp je desetidenní akce zahraničních dobrovolníků, která se pravidelně po deset let konala v lokalitě Nový svět, letos poprvé zamíří do ústeckých Předlic. Skupina 10-ti dobrovolníků z celého světa bez nároku na finanční odměnu připravuje zpravidla v letních měsících strukturovaný volnočasový program pro cca 40 dětí z lokality. Tuto aktivitu zajišťuje sdružení INEX a koordinují ji vždy dva externí vedoucí, jeden zaměstnanec ústecké pobočky Člověka v tísni a řada místních dobrovolníků.

Cílem aktivity je naplnění volného času neorganizovaných dětí a mládeže v prázdninovém období. Workcamp je pro děti a mládež příležitostí k seznámení se s lidmi z odlišného kulturního prostředí a nabytí znalostí o jiných zemích. V rámci mezinárodního workcampu je realizována celá řada tradičních i netradičních aktivit (workshopy tance a hudby, ukázky vaření tradičních jídel, soutěžní a herní odpoledne, street art, společná umělecká vystoupení dětí a dobrovolníků), které letos proběhnou v těsné blízkosti Centra pro matky s dětmi Stromeček v Nových Předlicích. Program tohoto ojedinělého tábora je přímo v režii jednotlivých zahraničních účastníků a jeho skladbu určují především dovednosti, talent a fantazie jeho dobrovolníků.

Realizaci 11. mezinárodního dobrovolnického workcampu v Ústí nad Labem podpořili: Statutární město Ústí nad Labem, Fond Black and Decker a Fond KS Kolbenschmidt CZ, které jsou administrovány Komunitní nadací Euroregionu Labe a firma PARPET s. r.o.“

 

 

Autor: Alena Wegerová, koordinátorka PV