Dobrovolnický výjezd na jáchymovskou pobočku

Publikováno: 30. 4. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Dobrovolnický výjezd na jáchymovskou pobočku
©

S pražskou pobočkou v současné době spolupracuje zhruba stovka dobrovolníků zapojených do programů podpory vzdělávání. Jedná se o rozmanitou skupinu lidí, které ale spojuje odhodlání pomáhat potřebným a vůle této práci obětovat minimálně dvě hodiny týdně. Dobrovolníci pro nás pracují bez nároku na odměnu, proto se snažíme kromě školení a supervizních setkání pořádat různé společné akce, kde se máme šanci lépe poznat, sdílet své zážitky a zkušenosti. 

Přečtěte si krátkou zprávu z víkendového výjezdu do Západních Čech spojeného s návštěvou jáchymovské pobočky Člověka v tísni, kterou napsala naše dobrovolnice Lucie Honsová.

Děkujeme také Alexandře Farkalínové, naší jáchymovské kolegyni, která byla ochotná se nám věnovat v neděli a představit nám služby pobočky a specifika regionu.

Za dobrou práci je potřeba odměna, a tak jsme vyrazili na víkend od Jáchymova, dobrovolně, dobrovolníci na výlet. Vyjeli jsme v sobotu ráno, cesta byla dlouhá, ale nám utekla, těm kteří seděli ještě o něco lépe. V muzeu v Jáchymově na nás už čekala paní, která nás zavedla na faru s velkým psím hlídačem a ubytovala nás. Pak jsme šli na oběd, abychom se posilnili na tůru na Klínovec a Boží dar a ještě stihli večer bazén a saunu.
Jáchymov je hezké podhorské lázeňské městečko, které má dnes asi tři tisíce obyvatel, ale má také slavnou hornickou minulost, kdy se zde těžilo stříbro a uran a bylo tehdy jedním z největších měst u nás. Pestrobarevné domy jsou rozesety ve strmém kopci, velká část z nich je prázdná. Je zde také památka na vězeňské tábory, které připomínají období 1949-1953, kam jsme se podívali v neděli. V místě našeho ubytování funguje hezky vybavené nízkoprahové centrum pro místní mladé lidi. Saša nám vyprávěla, jaké to bylo centrum zařizovat a otevřít, a také o jejím zklamání, když dětí přijde málo.
Cestou domů ještě zastávka  v Karlových Varech na lázeňskou oplatku a kávu, cíl naší naučné stezky. A pak už autobusem do Prahy. Děkujeme za nápad vzít nás s sebou.

 


Více fotografií si prohlédněte na našem pobočkovém facebooku: https://www.facebook.com/cvtpraha

Autor: Lucie Honsová, dobrovolnice skupinového doučování