Dobrovolnictví v rámci evropského programu EU Aid Volunteers

Publikováno: 4. 12. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Dobrovolnictví v rámci evropského programu EU Aid Volunteers
© Foto: Archiv ČvT

Chcete vyjet do zahraničí a rád/a byste zasvětil/a svůj čas podpoře potřebným v humanitárním kontextu? Možná je to právě evropský program EU Aid Volunteers, co hledáte! Program EU Aid Volunteers poskytuje evropským dobrovolníkům příležitost zapojit se do humanitární pomoci.

Do programu EU Aid Volunteers se mohou hlásit lidé s různými profily (od nováčků v humanitárním sektoru po zkušené humanitární experty). Minimální věk dobrovolníka je 18 let, horní hranice není určená. Od roku 2016 začali vyškolení a dobře připravení dobrovolníci vyjíždět mimo Evropu, kde působí na humanitárních projektech. Člověk v tísni již vyslal první dobrovolníky na zahraniční mise (např. do Angoly, Turecka či Kambodži) od poloviny roku 2016. Možnost hostovat dobrovolníky v rámci iniciativy EU Aid Volunteers získaly také programy v Gruzii, Barmě a na Filipínech.


Profil jednotlivých dobrovolníků závisí na potřebách hostitelské organizace (v případě Člověka v tísni jsou to naše zahraniční programy) a na kontextu, v němž bude dobrovolník do programu zařazen.

Každá uveřejněná nabídka dobrovolné práce bude obsahovat podrobný popis činností, které se od dobrovolníka očekávají. Těmito činnostmi je myšleno cokoli na poli organizačního rozvoje, budování kapacit, projektového řízení, podpory zvládání katastrof či činnosti v oblasti potravin a výživy, vody a hygienických zařízení atd., a to především v oblasti humanitární pomoci.

Všichni dobrovolníci se zúčastní vstupního školení, jehož součástí bude zhodnocení připravenosti účastníka na výjezd. Jako součást přípravy může dobrovolník před odjezdem strávit určitý čas na ústředí Člověka v tísni v Praze, aby se seznámil se základy humanitární práce.

Všechny aktuální nabídky dobrovolnictví jsou zveřejněny na internetových stránkách Generálního ředitelství pro humanitární pomoc a civilní ochranu Evropské komise (ECHO). Nabídky dobrovolnictví v tomto programu skrze společnost Člověk v tísni naleznete zde v přehledu všech aktuálních nabídek pracovních míst.

 

Více o možnosti EU Aid Volunteers s Člověkem v tísni čtete ZDE

Autor: Člověk v tísni

Související články