Dobrovolníkem v zahraničí – EU Aid Volunteers

Publikováno: 23. 5. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Iniciativa EU Aid Volunteers
© Foto: ČvT archiv

Člověk v tísni společně se svými partnery z Alliance2015 nabízí příležitost pracovat jako dobrovolník na humanitárních a rozvojových misích po celém světě. 


Iniciativa EU Aid Volunteers nabízí výjimečnou příležitost, jak se přímo zapojit do aktivit nevládních organizací v zemích postižených konfliktem či přírodní katastrofou. Umožňuje dobrovolníkům poznat, jak funguje humanitární a rozvojová pomoc ve světě, a dává jim možnost osobně se do ní zapojit. Od nich se následně čeká zajištění nezbytné podpory v jednotlivých projektech. 

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel

Kdo se může přihlásit

Do programu se může přihlásit kdokoliv, kdo má zájem a splňuje minimální požadavky. Všichni zájemci musí být starší 18 let a musí být občanem nebo mít trvalý pobyt v některé z členských zemí EU. Požadovaný profil každého dobrovolníka pak záleží na konkrétních potřebách každé mise. Možnost přihlásit se mají jak zkušení humanitární pracovníci, tak i úplní nováčci. Organizace dobrovolníkovi proplácí náklady po celou dobu projektu - to zahrnuje náklady na cestu, ubytování, pojištění, kapesné a také peněžní příspěvky po návratu.


Kam mohou dobrovolníci vyjet

V rámci inciativy EU Aid Volunteers vysílá Člověk v tísni dobrovolníky na své mise do zemí jako je Angola, Kambodža, Myanmar, Filipíny, Turecko nebo Gruzie. Nově tyto země rozšířil také o Mongolsko, Moldavsko a Bosnu a Hercegovinu.

Všechny nabídky dobrovolnictví najdete na internetových stránkách Generálního ředitelství pro humanitární pomoc a civilní ochranu Evropské komise (ECHO). Aktuální nabídky dobrovolnictví v rámci této iniciativy skrze Člověka v tísni naleznete zde v přehledu všech aktuálních nabídek pracovních míst.


Více se o iniciativě EU Aid Volunteers můžete dozvědět zde.

Čtěte více o našich dobrovolnících!


V případě dotazů kontaktujte:


Autor: ČvT

Související články