Dodali jsme potraviny a hygienické balíčky pro 4000 lidí v obklíčeném městě Sumy

Publikováno: 1. 4. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Dodali jsme potraviny a hygienické balíčky pro 4000 lidí v obklíčeném městě Sumy
© PIN

Pokračujeme v dodávkách humanitární pomoci do nejvíce postižených oblastí Ukrajiny. Ve čtvrtek 31.3. dovezly kamiony zásoby potraviny a hygienických potřeb pro 4000 lidí do obklíčeného města Sumy v severovýchodní části země. Zásilka od Člověka v tísni byla součástí konvoje OSN, který do města doručil potraviny, hygienické balíčky, léky, lékárničky přikrývky, varné konvice a balenou vodu.

Zásilka byla předána zástupcům ukrajinského Červeného kříže, který bude tuto humanitární pomoc dále distribuovat v Sumy a dalších těžko dostupných místech, včetně Trostianěce a Ochtyrky. Tisíce lidí včetně zvláště ohrožených skupin jako jsou děti nebo pacienti v nemocnicích tak i díky nám obdrží tolik očekávanou pomoc.

Město Sumy je jedním z míst, které válka na Ukrajině zasáhla nejhůře. Neustálé ostřelování poničilo domy v obytných čtvrtích, nemocnice a školy. V oblasti byly přerušeny dodávky vody a elektřiny. Kvůli neustálým bojům do města nemohly přijet žádné komerční dodávky potravin ani dalšího zboží. Od počátku konfliktu je to teprve podruhé, co do města dorazil konvoj s pomocí Člověka v tísni. První zásilka byla do Sumy doručena téměř před dvěma týdny. Více zde: https://news.un.org/en/story/2022/03/1115252

PŘISPĚJTE DO SOS UKRAJINA:Autor: PIN

Související články