Dokument Rudá duše: Co dnešní Rusové na Stalinově éře obdivují a co o ní nechtějí vědět?

Publikováno: 30. 11. 2018 Doba čtení: 1 minuta
Dokument Rudá duše: Co dnešní Rusové na Stalinově éře obdivují a co o ní nechtějí vědět?
© Foto: Oficiální distribuce filmu The Red Soul

Člověk v tísni ve spolupráci s Velvyslanectvím Nizozemska a Vlámským zastoupením v České republice organizuje u příležitosti mezinárodního Dne lidských práv promítání dokumentu “Rudá duše”. 

10. prosince 2018 tomu bude přesně 70 let od schválení Všeobecné deklarace lidských práv. Na řadě místech světa jsou základní lidská práva denně porušována a svobody ve světě podle organizace Freedom House globálně ubývá. O to důležitější je jednoznačně se stavět na stranu ochrany důstojnosti člověka, právního státu a demokratického zřízení, v němž lidé mohou svobodně rozhodovat o svých životech.

U příležitosti mezinárodního Dne lidských práv jsme vybrali dokumentární film, který se věnuje pohledu současných Rusů na vládu Josifa Vissarionoviče Stalina. Zatímco na konci osmdesátých let považovalo Stalina za velkého člověka a hrdinu 8 procent Rusů, podle aktuálních průzkumů dnes toto číslo činí 52 procent. Co dnešní Rusové na Stalinově éře obdivují a co o ní nechtějí vědět? 

Trailer:

Všechny srdečně zveme rovněž na následnou debatu o lidských právech v současném Rusku i ve světě, a také na skleničku vína a drobné občerstvení.

Těšíme se na vás v Café Langhans 10. prosince od 18:00!


Autor: Člověk v tísni

Související články