Festival Jeden svět v Karlových Varech

Publikováno: 22. 3. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Festival Jeden svět v Karlových Varech
© Foto: Jana Mensatorová

V karlovarské kině Drahomíra se od 18. do 20. března 2016 uskutečnila přehlídka z Festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Pořadatelem festivalu byli pracovníci z karlovarské pobočky organizace Člověk v tísni. 

Ve třech dnech návštěvníci mohli shlédnout dvanáct filmů a prohlédnout si v kavárně kina výstavu „Ukradené dětství“. Příjemnou atmosféru kulturní události zpestřila v sobotu večer kapela Liwid a hudebník Filip Hromčík. V neděli se konal workshop „Jak číst film“ s Bohdanem Bláhovcem, při němž se zúčastnění milovníci kinematografie mohli přiučit, jak porozumět dokumentárním filmům na základě ukázek z celosvětové dokumentární tvorby. Po projekcích některých filmů se konaly debaty s hosty festivalu, například s ředitelem Ústavu dějin a archivu Univerzity Karlovy v Praze profesorem Petrem Svobodným, afrikanistou a etnologem profesorem Josefem Kandertem nebo Mallory, hlavní představitelkou dokumentu režisérky Heleny Třeštíkové. Festival Jeden svět v Karlových Varech navštívilo celkem dvě stě diváků.

Pracovníci z karlovarské pobočky Člověk v tísni by rádi poděkovali regionálním partnerům za podporu Festivalu Jeden svět  v Karlových Varech.

 

                    

 

       

Autor: Lukáš Svoboda, Mediální pracovník

Související články