Film Punkový syndrom v karlovarském Cruxu

Publikováno: 20. 3. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Film Punkový syndrom v karlovarském Cruxu
©

Ve středu 25. března 2015 se od 18.00 uskuteční v karlovarském klubu Crux promítání dokumentárního finského filmu "Punkový syndrom".

Perrti, Toni, Kari a Sami z finské hudební skupiny Perrti Kurrikka's Name Day trpí, jak sami s úsměvem říkají, „punkovým syndromem“. Jejich kapela naplňuje s vtipem sobě vlastním upřímný punkový étos – dělat hudbu na vlastní pěst přes různá omezení a překážky. Snímek mapuje vzestup kapely od společných zkoušek a řady koncertů po nahrávání vysněného EP. Muzikanti také vyrážejí na hlasitou jízdu po klubech a festivalech, kde přes osobní šarvátky a různá životní zklamání nacházejí toužené pochopení u lidí z různých subkultur. Skrze svou hudbu čtyři kamarádi boří předsudky a hranice „normality“ - členové kapely jsou totiž mentálně hendikepovaní. Jejich texty se přitom věnují celospolečenským problémům i každodenním zážitkům: jak strašně nanic je chodit na pedikúru nebo žít v chráněném bydlení. Silná filmová výpověď o peripetiích čtyř muzikantů, kteří se rozhodli jít proti proudu vlastním životním stylem, získala cenu diváků na loňském ročníku festivalu v Tampere.

Hosty, kteří se budou účastnic diskuze po promítání filmu budou zástupci organizace Rytmus. (Posláním Rytmus, o.s. je umožnit lidem se znevýhodněním aktivně se začleňovat do běžného prostředí – v práci, ve škole, v místě bydliště.) Na Vaše otázky tak budou odpovídat odborníci z oboru.

Zaměstnanci sokolovské pobočky Člověk v tísni, o. p. s., zvou všechny zájemce na promítání do klubu Crux ve Smetanových Sadech v Karlových Varech. Vstupné je zdarma.

Autor: Nikola Florianová, Terénní sociální pracovnice