Film Viva Cuba Libre v Cruxu

Publikováno: 26. 5. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Film Viva Cuba Libre v Cruxu
©

Sokolovská pobočka Člověk v tísni, o. p. s., zve na další promítání z projektu Promítej i TY. Tentokrát se podíváme na Kubu. Naším milým hostem bude Veronika Macáková, která nám představí Kubu svýma očima věřte, že to bude krásné povídání. Na své si přijdou i milovníci " happy endů", ale to již Veronika sama. Máte se na co těšit! 

Promítat se bude kubánsko-americký film "Viva Cuba Libre" z roku 2013. Režisér Jesse Acevedo odhaluje divákům odvrácenou stránku života na "ostrově svobody", kterou v katalozích cestovních kanceláří nenalezneme. S myšlenkou hrozby vězení sleduje raperskou partu Los Aldeanos, která propůjčuje svůj hlas všem státem šikanovaným, neprávem stíhaným a týraným Kubáncům. Jejich hudbu vláda zakazuje, jejich koncerty se konají tajně v odlehlých částech země, sami rapeři čas od času končí ve vězení. Ideu svobody, kterou hudebníci šíří, však represe zastavit nedokáže.

Promítání se uskuteční ve středu 27. května 2015 od 19 hodiny v klubu Crux v Karlových Varech u Smetanových Sadů. Vstupné na projekci je zdarma.

 

Autor: Nikola Florianová, Terénní sociální pracovnice