Film Z popelnice do lednice v karlovarském Cruxu

Publikováno: 20. 2. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Film Z popelnice do lednice v karlovarském Cruxu
©

Člověk v tísni pořádá ve spolupráci s karlovarským klubem Crux promítání filmu z festivalu Jeden svět . Ve středu 25. února 2015 v 18.00 se bude v Cruxu promítat dokumentární film „Z popelnice do lednice“, na který pak naváže diskuse. Hostem bude Richard Kubíček, který se skupinou lidí v rámci „Food Not Bombs“ každou první neděli v měsíci vaří pro bezdomovce pod Chebákem. 

V rámci akce budeme rádi pokud podpoříte karlovarské FNB. Tím, že přinesete pytlík rýže, čočky, nebo jiných trvanlivých potravin, které Vám již dlouho leží ve spíži a hrozí jejich vyhození. Pomůžete tím ostatním. Všechny nashromážděné potraviny, pak budou použity při vaření pod Chebákem.

Zaměstnanci sokolovské pobočky Člověk v tísni, o. p. s., zvou všechny zájemce na promítání do klubu Crux ve Smetanových Sadech v Karlových Varech, které se uskuteční ve středu 25. února v 18.00. Vstupné je zdarma.

Německý film režiséra Valentina Thurna "Z popelnice do lednice" z roku 2011 pojednává o plýtvání s potravinami. Více informací viz http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/24.

 

Autor: Nikola Florianová, Terénní sociální pracovnice