Grant jim pomáhá provozovat penzion uprostřed gruzínských hor

Publikováno: 25. 3. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Grant jim pomáhá provozovat penzion uprostřed gruzínských hor
© Foto: PIN

Barbara Džabanišvili žije v Tkilianě, odlehlé horské vesnici v chráněné oblasti Pšav-Khevsureti v Gruzii. Využila jedinečné lokality, v níž žije a požádala o grant Místní akční skupinu Aragvi (LAG Aragvi) – projekt založený organizací Člověk v tísni.

V údolí řeky Aragvi, ve vesnici Tkiliana, se nachází penzion Midamo. Barbara a její rodina zde čekají na své první zahraniční hosty. Zatím hostili pouze místní turisty. Bohužel údolí řeky Aragvi není příliš známou oblastí a covid-19 stále nepřeje přeshraničnímu cestování. Navzdory všemu je Barbara a její rodina optimistická a doufá, že turisté brzy přijedou. Penzion Midamo je obklopen překrásnou přírodou chráněné oblasti Pšav-Khevsureti.


"V rodině je nás 12, moji sourozenci a rodiče. Máme zde trvalé bydliště a intenzivně se věnujeme podnikání. Rodiče mají na starosti dopravu a vaření, já a můj dospělý bratr průvodcovské služby a přijímání turistů," říká Barbara.

Když se Barbara dozvěděla o výzvě LAG Aragvi na žádosti o granty, rozhodla se o přihlásit. "Díky projektu jsme si pořídili nový nábytek. Intenzivně také probíhají různá školení a úvodní setkání v závislosti na našich konkrétních potřebách. Do budoucna plánujeme další rozšiřování podnikání a doufáme, že se nám vše podaří. Chceme si také pořídit koně a začít nabízet výlety na koních," poznamenává.

"Udržitelný rozvoj komunit v Aragvi" je projekt realizovaný Člověkem v tísni na podporu komunitního rozvoje skrze vytváření místních akčních skupin. Zároveň podporuje hospodářský rozvoj prostřednictvím dílčích grantů, která přispívají k udržitelnému místnímu rozvoji.

"V rámci zmíněného projektu bylo podpořeno přibližně 60 dalších příjemců grantů v komunitách Aragvi - Pšavi, Gudamakari a Piraketa Khevsuretu," říká Salome Bakashvili, projektová manažerka organizace Člověk v tísni.


LAG Aragvi je podporována Českou rozvojovou agenturou a Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci české rozvojové spolupráce.


Autor: Tereza Hronova

Související články