Halloween v předškolním klubu

Publikováno: 25. 10. 2019 Doba čtení: 1 minuta
Halloween v předškolním klubu
© archiv pracoviště

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat a „koledují“ o sladkosti.

A protože se tento strašidelný svátek pomalu stává i naší tradicí, paní učitelky z mateřské školky a z předškolního klubu se také zapojily a tak 24. 10. proběhla v předškolním klubu na Kamenné Halloweenská karnevalová party.

Ve spolupráci s běžnou mateřskou školou Školní pěšina bylo pro děti ze školky i z klubu Človíček připraveno dopoledne plné her, soutěží a zábavy. Paní učitelky z PK Človíček nachystaly pro děti strašidelnou opičí dráhu, po jejím dokončení si děti mohly vybrat sladkou odměnu. Skákalo se přes pomyslné močály, děti zdolávaly ztrouchnivělé lanové mosty a jiné strastiplné cesty a na vše dohlíželi pavouci a strašidelný duch. Fantazii se meze nekladly :-) Vše bylo zakončeno diskotékou a malým pohoštěním.


Autor: Petra Petržílová