Hledáme dobrovolníky na doučování dětí. Přidej se k nám!

Publikováno: 10. 9. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Hledáme dobrovolníky na doučování dětí. Přidej se k nám!
© Foto: Michal Gálik

Chceš svůj volný čas trávit opravdu smysluplně? Věnuj ho dětem, které potřebují pomoc s učením. V České republice žijí tisíce žáků, kteří si neví rady s úkolem na větné členy nebo referátem o přírodním bohatství Latinské Ameriky. Snažíme se to změnit a ty můžeš být u toho!

Matyas měl ve škole problémy s matematikou a češtinou. Chtěl si zlepšit známky, ale sám na to nestačil a rodiče mu neuměli s učením pomoct. Pak se začal pravidelně doučovat s dobrovolnicí Martinou a všechno se změnilo – známky na vysvědčení i jeho vztah ke škole. Navíc se s Martinou skamarádili.

Naši dobrovolníci většinou dochází přímo do rodin na 2 hodiny každý týden. S dětmi se při doučování věnují látce, kterou je potřeba dovysvětlit, cvičí těžší úkoly, připravují se na vyučování. Často společně pracují také na rozvoji všeobecných znalostí, čtenářských dovedností nebo tréninku různých kompetencí potřebných k úspěšnému zvládání studia (třeba soustředění, psaní si poznámek, zvládání stresu při zkoušení apod.) Kromě toho je možné se zúčastnit také skupinových volnočasových aktivit, jako jsou výlety nebo tábory, nebo pravidelná pomoc v předškolním klubu.

Hlavními cíli dobrovolníků je děti podporovat, provázet a motivovat. Jsou pro dítě trpělivým parťákem při zvládání školních trablů. Není proto potřeba mít pedagogické vzdělání nebo jinou speciální odbornost. Klíčová je motivace, trpělivost, zodpovědnost a chuť pomáhat. Naši pracovníci jsou s rodinami i dobrovolníky vždy v úzkém kontaktu, poskytujeme vstupní školení, průběžné konzultace i vzdělávání nebo supervize, pokud je to potřeba.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel

KDE DOUČUJEME?

Ústecký kraj: Ústí nad Labem, Chomutov, Bílina

Liberecký kraj: Liberec, Frýdlant v Čechách, Nové Město pod Smrkem, Dětřichov, Kunratice

Plzeňský kraj: Rokycansko (Rokycany, Kařez aj.), Nýřansko (Nýřany, Zbůch, Chotěšov, Horní Bříza aj.), Domažlicko, Poběžovicko, Klatovsko, Stříbrsko

Středočeský kraj: Kladno, Beroun (včetně blízkého okolí obou měst)

Olomoucký kraj: Olomouc, Prostějov, Brodek u Prostějova, Konice, Pěnčín, Bedihošť, Hradčany

Karlovarský kraj: Karlovy Vary, Sokolov, Chodov

Praha

Přidejte se k nám!

KONTAKT: doucovani@clovekvtisni.cz

Autor: Michaela Kučerová

Související články