Hostomice – pohled do minulosti očima Kamily Hůlové

Publikováno: 30. 5. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Hostomice – pohled do minulosti očima Kamily Hůlové
© Pavla Beránková

Je to již téměř dva roky, co jsem začala působit v Hostomicích. Mým hlavním cílem bylo vyhledávat lidi, kteří se potýkají s nejrůznějšími sociálními problémy. Při pohledu zpět, začátky nebyly příliš růžové, už jsem si začala říkat, že v Hostomicích se s těmito problémy lidé nesetkávají, ale opak byl pravdou. 

Chtělo to jen trpělivost a hodiny strávené v terénu. Zprvu jsem obešla všechny úřady v okolí, školy i samotné obyvatele, abych je informovala o tom, co vlastně dělám. Postupem času se o mně v lokalitách začalo mluvit, což přilákalo i první zájemce o službu. S čím se na mě lidé obraceli? Jedni hledali nové bydlení, druzí zase únik z dluhů, či pomoc při řešení rodinných záležitostí. Problémy byly různého charakteru, ale vždy bylo důležité, že jsme měli společný cíl - zlepšit dosavadní situaci.

Dosud jsem v Hostomicích spolupracovala s 25 klienty a několika desítkami zájemců o službu. Dva z těchto klientů úspěšně prošli přezkumným jednání a byla jim schválena insolvence. Dohromady jsme společně řešili 55 nejrůznějších situací.

A jaká je situace dnes? Mé fungování v Hostíku (centrum pro malé i velké na náměstí) je značně omezeno, konzultační hodiny byly zrušeny, nicméně i přesto je možné dojednat společné setkání. V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 778 470 865 - Kamila Hůlová, terénní pracovnice.

Autor: Kamila Hůlová, Terénní pracovnice

Související články