Hurá na prázdniny!

Publikováno: 15. 7. 2011 Doba čtení: 2 minuty
Hurá na prázdniny!
© Foto:

NK Nový svět, Ústí n.L, začátek léta v bodech: Průběžně a pravidelně probíhají plánované aktivity projektu NROS Pomozte dětem. Díky němu prožívají děti neopakovatelné chvíle. Nejpopulárnějším nákupem z prostředků NROS se stala trampolína!

Další aktivitou NK byla účast na 1.ročníku festivalu SAVORE v Krásné Lípě, celkem se zúčastnilo 16 dětí, prezentovala se naše kapela a tanečky (čardáš, hip hop). I přes poměrně špatnou organizaci akce to byla pro děti dobrá zkušenost a minimálně možnost jet společně na výlet.

 

 

Proběhla oslava Dne dětí. Uspořádali jsme pro děti soutěže a hry dle jejich přání, pohovořili jsme s nimi o svátku, právech dětí atd. V klubovně jsme připravili velkou plachtu, kde děti samy za sebe psaly, co si myslí, že by všem dětem k svátku udělalo největší radost. Překvapivě se tam neobjevily žádné věci osobního prospěchu, ale cituji: „Všechny děti by měly mít rodiče“ (Tomáš), „Všechny děti by měly být s rodinou“ (René), „Měly by potkat lásku a měly by mít kamarády“ (Patrik)

 

Rozloučení se školním rokem s názvem Hurá prázdniny! Děti nosily ukázat svá vysvědčení od výborných přes dobrá a ucházející až po totální propadáky. Pro všechny ale byla nakonec uspořádána dvorková párty s balónky a patřičnou výzdobou. Společně s dětmi jsme připravili vynikající pohoštění: džus s mnoha druhy nakrájeného čerstvého ovoce + 3 plechy kokosového koláče. Odměnou pro nás byla radost cca 50ti dětí a pohoda až do zavíračky.

 

A co v NK chystáme, či co právě probíhá?

 

Od 11.7. v lokalitě Krásné Březno a Předlice letní prázdninový workcamp s účastí dobrovolníků z celého světa.

 

V termínu 15. – 17.7. sportovní víkend v kempu u Šluknova, jehož se zúčastní 20 dětí – z NK Matiční, NC Bílina a děti z o.s. Čačipen.

 

Zúčastnili jsme se přípravného víkendu před tábory, nyní se vybírají děti a připravují a dolaďují se aktivity celotáborové hry tentokrát na téma „Člověk v běhu staletí“ (průřez historií od pravěku po současnost – rodina, práce, hry, strava atd.). Harmonogram tábora ve Skalici: 1.běh: 17. – 23.8. (20 dětí), 2.běh: 24. – 30.8. (20 dětí)

 

            

Autor: Alena Malátová, ředitelka Nízkoprahového klubu Nový svět