„I MY MÁME TALENT!“ Vystoupení, které mělo lámat bariéry..

Publikováno: 7. 3. 2014 Doba čtení: 2 minuty
„I MY MÁME TALENT!“ Vystoupení, které mělo lámat bariéry..
©

V pátek 28. února 2014 odpoledne se uskutečnilo v tělocvičně bývalé 4. základní školy v Sokolově vystoupení tanečního kroužku Terne čhave (Mladé děti). Celá akce proběhla pod vedením romských rodičů, kteří spolupracující se sokolovskou pobočkou Člověk v tísni, o. p. s.  Na vystoupení se přišlo podívat více lidí, než se původně očekávalo, z čehož byli všichni mile překvapeni. Zúčastnili se i zástupci města a příslušníci Policie České republiky, kteří přišli účinkující i organizátory podpořit.

Nápad na uspořádání tohoto tanečního vystoupení vznikl na podzim roku 2013, kdy se v Sokolově konala kulturní událost, na níž vystupovaly i taneční kroužky. Někteří rodiče současných tanečníků Terne čhave po zhlédnutí uznali, že by i pro jejich děti byla taková náplň volného času přínosem a společně se domluvili na podmínkách. Společně se zaměstnanci sokolovské pobočky Člověk v tísni se domluvili na spolupráci a taneční kroužek se začal pomalu rozvíjet. Netrvalo dlouho a z malé skupinky několika dětiček se rozvinul soubor bezmála třinácti stálých tanečnic a tanečníků. Samozřejmě často přijde někdo další si jen tak zatancovat a tím svůj čas strávit lépe a kvalitněji.

Netrvalo dlouho, proto ambiciózní soubor chtěl ukázat veřejnosti, co všechno dokázal a nakolik se rozvinul. Vzhledem ke spolupráci s městem se domluvily prostory pro vystupování, rodiče rozdali pozvánky nejen zástupcům města, ale i občanům, se kterými běžně přijdou do kontaktu, prodavačkám, úřednicím a kamarádům. Letáky vyvěsili po městě, pozvali občany i formou rozhovoru v Sokolovském deníku a informacím na internetových stránkách města.

V den „D“ se všichni sešli na akci, která byla pod vedením rodičů skutečně pečlivě připravena. I přes drobné technické problémy, dokonce i nedostatek míst k sezení, vše dopadlo nadmíru dobře, děti tančily, až se jim sukně protáčely, a aplaus přihlížejících mnohdy nebral konce. A děti dokázaly to nejdůležitější: SKUTEČNĚ MAJÍ TALENT!!

Autor: Tereza Flaková, terénní sociální pracovnice