Jak jsme se proplavali letním táborem
© Foto: Vavřinec Dudek

Skupina dětí z kladenského NZDM spolu s dětmi z programu Podpory vzdělávání a pracovníky obou služeb se poslední týden v červenci vydala na pětidenní letní výjezd do skautské klubovny Vykopávky v Sezimově ústí. 

Vyrazili jsme ve středu od naší Kladenské pobočky. Na místo jsme se dopravovali vlakem přes Prahu a Tábor, což bylo pro některé z nás zdlouhavé a náročné, ale i přesto jsme kolem poledne zdárně dorazili na místo plni dobré nálady a očekávání.

Velkým štěstím byla řeka Lužnice, která protékala hned za naším ubytováním, proto jsme hned po malém občerstvení vyrazili na první (a rozhodně ne poslední) koupačku výjezdu.

 Po večeři čekala děti nečekaná návštěva v podobě egyptské mumie, kterou musely okrást o tajemné znaky, jejichž pomocí zjistily, v jakých skupinách budou celý tábor fungovat.

Další den jsme vyrazili na krátký výlet do nedaleké lesní zoo, kde byl k vidění medvěd, tygr, spoustu opic a dokonce i albínští klokani. Na všechny statečné výletníky navíc čekala odměna v podobě zmrzliny, kterou jsme po náročné cestě ve velkém vedru všichni nadšeně uvítali.

Vrcholem celého tábora byl celodenní výlet do Plané nad Lužnicí přes zříceninu Kozího hrádku. Dlouhých třináct kilometrů nakonec ušlapali všichni a v Plané nás za odměnu čekal slavnostní oběd v podobě pizzy. Zbytek odpoledne jsme strávili na jezu v Plané koupáním a hraním her. Do vody se k našemu velkému nadšení nakonec odvážily všechny děti, dokonce i ty, které se na začátku dušovaly, že do řeky v žádném případě nevkročí.


Zbytek tábora jsme strávili hraním her, koupáním a užíváním si krásného počasí. Poslední večer jsme si opekli špekáčky u společného táboráku a v neděli jsme se už plni nových zážitků a s mnoha naplavanými kilometry v rukách vydali na cestu zpět domů.


Autor: Dorota Dudková, Pracovník Podpory vzdělávání

Související články