Jak krávy změnily život na zambijském venkově

Publikováno: 22. 1. 2024 Doba čtení: 1 minuta
Jak krávy změnily život na zambijském venkově
© Foto: Člověk v tísni

Darovat někomu jedinou krávu, to mu může zlepšit celý život. Dobytek je totiž základ pro obživu drobných zemědělců v rozvojových zemích. Jinak tomu není ani v Zambii, kde hraje významnou roli i v socio-ekonomickém rozvoji země. Vydejte se s námi na zambijský venkov za Mercy a Simeko a zjistěte, jak jim jedna kráva pomohla dostat se z té největší chudoby. 

Mercy si prošla po smrti manžela těžkým obdobím. Na starost o pole ve vesnici Mulundumano zůstala sama. Proto pro ni byla kráva, kterou od nás dostala, velkou podporou.

„Kráva mi pomůže s produkcí hnoje, který potom použiji k pěstování různých plodin. Navíc budu mít také mléko pro svoji domácnost,“ říká Mercy.

Také Simeko byla jednou ze 130 lidí, které jsme v rámci našeho programu v severní Zambii podpořili darováním dobytka.

„Jsem šťastná, že jsem od Člověka v tísni dostala březí krávy. Pro moji domácnost to znamená konec chudoby. Díky nim předejdeme hladu,“ říká. 

Podporuje další zambijské zemědělce, aby se do projektu přihlásili a přispěli tak k rozvoji země.

V rámci našeho projektu Iniciativa pro integraci hospodářských zvířat pomáháme místním komunitám bojovat s hladem, chudobou a posilujeme jejich odolnost ke změnám klimatu. Za pomoc lidé ze zambijských vesnic vděčí dárcům ze sbírky Skutečný dárek.

Autor: Člověk v tísni

Související články