Jak se dala Stonožka dohromady s Pastelkou

Publikováno: 14. 2. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Jak se dala Stonožka dohromady s Pastelkou
©

Předškolní kluby fungují jako alternativa mateřských škol. Nejedná však o náhražku, ale o jakýsi spojovací článek mezi rodinami předškoláků a školními institucemi. Proto je spolupráce předškolních klubů se školami a školkami velmi důležitá. Spolupráce samozřejmě vyžaduje úsilí a zapojení z obou stran. My v Mojžíři jsme měli štěstí.

Náš předškolní klub Stonožka působí v Mojžíři prvním rokem. Když jsem oslovila paní ředitelku Gabrielu Šťastnou z MŠ Pastelka, v hlavě se mi honila spousta otázek. Nebudou nás považovat za konkurenci? Nebude spolupráce pro MŠ přítěží? Má náš klub co nabídnout? Hned po první schůzce s paní ředitelkou mi bylo jasné, že všechny obavy byly zbytečné a vše šlo najednou ruku v ruce.

V říjnu jsme byli pozváni do MŠ Pastelka na divadelní představení. V listopadu jsme školku navštívili společně s dětmi a maminkami. Paní ředitelka nás provedla po třídách, maminkám objasnila, jak to ve školce funguje a děti se náramně vyřádily. Je možné, že některé maminky své děti zapíší do školky na příští rok. A protože ve Stonožce působí naše skvělá lektorka angličtiny Carol Turner, nabídly jsme Pastelce možnost společných lekcí. Nabídku paní ředitelka velmi uvítala a tak se děti ze Stonožky a Pastelky potkávají každé pondělí na angličtině.

Děkuji paní ředitelce Šťastné a Carol za jejich ochotu a vstřícnost a budu se těšit na další společné zážitky.

pod tímto odkazem naleznete fotografie z lekcí angličtiny v MŠ Pastelka

http://pastelkaskolka.rajce.idnes.cz/2013-2014_anglictina_a_Stonozka/

 

 

 

 

Autor: Michaela Mrňousová, koordinátorka předškolního klubu Stonožka v Mojžíři