"Jak se v Klubu Křižovatka neflákáme"

Publikováno: 11. 7. 2017 Doba čtení: 2 minuty
© Dominika Ciprová

Během měsíců května a června se v Klubu Křižovatka odehrál natřikrát cirkusový workshop. Naším cílem bylo, aby si kluci a holky, co k nám chodí, osvojili nějaké ty dovednosti žonglérské, seznámili se s inspirativními lidmi a odpolední čas strávili za letního počasí zábavně a produktivně.

Než akce vypukne a dostaví se k nám profesionální žongléři, zakupujeme do klubu potřeby žonglovací, neb si chceme s dětmi vyzkoušet alespoň mini-základy tohoto umění. Lektoři k nám do Kladna přijedou až z Jablonce nad Nisou. S dětmi sjíždíme nějaká ta videa, na kterých předvádějí, co umí. Kluci, co k nám přijeli, jsou téměř všichni členové skupiny Fireshow JBC. Žonglováním si přivydělávají na různých akcích a mají již zkušenosti v sociálních službách jakožto lektoři cirkusového workshopu pro děti a mládež v podobném zařízení, jako je Křižovatka.

Hned na prvním setkání si děti a lektoři padli do oka. Děti se zajímaly nejen o jejich žonglérské zkušenosti, ale i o životy soukromé. Někteří kluci a holky na workshopy jen nakoukli, jiní se účastnili všech tří odpolední, a mohli tak již pracovat na zdokonalení základních tríčků. Tři pohodová odpoledne si děti užily, účast byla hojná. Měli jsme štěstí na počasí, všechny dny bylo nádherně, takže se pobývalo u kladenského rybníka „za Baumaxem“. Tu a tam se připojil i nějaký kolemjdoucí. V prostorách klubu jsme si vyzkoušeli také vyrobit vlastní náčiní, kluci žongléři mají totiž spoustu tipů jak na to. Kluci z klubu si pak vyrobené míčky mohli odnést domů.

Celou akci nám umožnil uskutečnit Nadační fond Albert, se kterým spolupracujeme již druhým rokem. Podpořili náš projekt „Po škole se neflákám“, díky kterému se s dětmi neflákáme, nýbrž realizujeme různé akce spojené s učením se různým dovednostem, komunikaci, spolupráci, sebeovládání, vlastní aktivitě a iniciativnímu způsobu nakládání s volným časem. Tímto bychom také rádi za tuto dlouhodobou spolupráci jménem pracovníků i dětí poděkovali.

Nejen dětem se odpolední „neflákání“ líbilo. Žongléři si též pochvalovali příjemně strávené odpoledne a v případě zájmu by se rádi na místo činu vrátili. Budeme tedy s dětmi dále trénovat a třeba to někdo z nás také dotáhne tak daleko jako Fireshow JBC.

Autor: Dominika Ciprová, kontaktní pracovnice NZDM

Související články