Jak tým "Rychlé střely" soutěžil na Dni férového fotbalu

Publikováno: 1. 7. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Jak tým
© Foto: čvt

Fotbalový tým Rychlé střely funguje v Přerově již druhým rokem v rámci komunitní práce. I letos jsme se připojili k závěrečnému turnaji Dne férového fotbalu, který je součástí Ligy férového fotbalu. V Ostravě nás velmi mile přivítali, i když nepatříme do stejné ligy a společně jsme si turnaj užili.

Náš tým přijal na místě čtyři nové spoluhráče, se kterými se do té doby neznali a jak sami řekli, vytvořili si díky tomu nová přátelství. Den byl plný férovosti, zábavy a uznání. Už jen proto, že se ho tradičně zúčastnil i tým Buntaranta, jehož součástí jsou lidé s různými fyzickými handicapy, včetně vozíčkářů. 

Ihned při prvním zápase jsme se museli vypořádat s těžkou situací, kdy se od tyčky odrazil míč tak, že putoval po brankové čáře a nebylo jasné, zda se jednalo o gól či nikoliv. V pozápasové diskusi, která je součástí férového fotbalu, se situace vyřešila tak, že byla dána protihráči šance nejasný gól obhájit pomocí penalty. Penalta nakonec nebyla proměněna a hra skončila 1:0. 

Napětí z výsledku, se proměnilo v nefalšovanou radost a my pokračovali s čistým štítem do dalšího zápasu. Rychlé střely skončily na krásném druhém místě. Do budoucna jako tým musíme zapracovat na týmové spolupráci a naučit se lépe rozložit síly.

Nyní se tým připravuje na závěrečný turnaj Ligy férového fotbalu v Olomouci na Nových Sadech v areálu TJ MILO Olomouc, který se uskuteční v pátek 3. 7. 2020 od 14:00 a Liga férového fotbalu zde bude hostit až 7 týmů. Přijďte se podívat a zažít férový fotbal. Občerstvení na místě.

Autor: Bc. Daniela Šnejdarová, DiS.

Související články