Jak vypadal konec prázdnin v nízkoprahovém klubu „V kleci“

Publikováno: 24. 9. 2013 Doba čtení: 2 minuty
Jak vypadal konec prázdnin v nízkoprahovém klubu „V kleci“
©

Prázdniny se přehouply za půlku a v kalendáři jsme otočili na poslední měsíc volna - srpen. V nízkoprahovém klubu „V kleci“ se odehrálo několik změn. Ta nejvýznamnější byla, že klub je nově vymalovaný, což dalo prostoru naprosto jiný nádech. Všem, kteří se na tom podíleli, bych tímto ráda poděkovala.

Za jeden měsíc prázdnin, kdy nám přálo i počasí, jsme toho stihli docela dost. Každý čtvrtek jsme díky přívětivosti obsluhy školního hřiště na Dobiášce chodili hrát míčové hry, z nichž nejčastější byl basketbal. A právě v basketbalu jsme se utkali ve velmi napínavém zápase mezi dvěma družstvy účastníků klubu.

            Obnovili jsme také filmový klub, který byl přesunut na pondělí, čímž navazuji na důležitou informaci, že od září je klub nově otevřen i v pondělí od 16:00 do 20:00 hodin a také jsme otevřeli konzultační hodiny pro veřejnost v ten samý den od 14:00 do 16:00 hodin.

            V druhé půlce srpna jsme uskutečnili přespávací akci, která byla doslova nabouchaná aktivitami. Provázel nás turnaj ve fotbálku, turnaj v šipkách, nová desková hra Ubongo. Také jsme si společně uvařili a pak jsme odstartovali film-maraton až do ranních hodin. Všichni jsme si to parádně užili.

            Na závěr prázdnin nás pak čekal výlet do Janova nad Nisou. Náš výlet začínal v Bedřichově, kam jsme dojeli autobusem z Liberce. Z Bedřichova jsme šli po turistických stezkách přímo až k bobové dráze, kde kluci a holky dostali každý dvě jízdy na bobové dráze zdarma a volný vstup na trampolíny. Zpátky nás čekala zelená a žlutá turistická stezka přes Maliník až na Bedřichov. Potom už jen autobusem tradá do Liberce.

            Příští výlet už se v našich hlavách doslova vaří. Přijďte se také zúčastnit a pomoc nám s další parádní akcí!

 

Autor: Martina Doležalová , pracovnice NZDM "V kleci"