Jak vznikl Ježek hledá rekord

Publikováno: 17. 10. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Jak vznikl Ježek hledá rekord
©

I během prázdninového srpna jsme zachovali (s jednou výjimkou) chod Jobklubu Ježek v kleci. Poslední dobou se do tvorby programu snažíme více zapojovat děti a tak je učit využívat svůj volný čas efektivně.Zjistili jsme tak, kterými aktivitami jsme děti zaujaly více a u kterých už se to tolik nepovedlo. Do žebříčku popularity posledních měsíců bezesporu patří severská hra Kubbe. V té spolu soupeří dva hráči (nebo týmy), snažící se o získání soupeřových figurek. To ale není vůbec jednoduché! Hráč se pokouší shodit dřevěným kolíkem pěšáky (drobnější dřevěné špalíky) a nakonec i krále (masivnější dřevěný špalek). Ve hře jde tedy o kombinaci mrštnosti, přesnosti a kombinatoriky.

Mezi další populární aktivity děti řadí známou hru Pétanque, společné vaření, ale i vědomostní soutěže, které s pravidelností zařazujeme.

A protože při klubových aktivitách často děti překonávají jeden druhého, učí se nové dovednosti a zlepšují se v různých disciplínách, bylo by škoda tohle všechno nechat upadnout v zapomnění. A tak přišla na svět kniha Ježek v kleci hledá rekord! Sem si děti budou postupně dokumentovat své unikátní výkony v oblastech všedních i zcela neobvyklých. Knihu vyrobili kreativní sourozenci Fanda a Jára. Teď už jen zbývá nezahálet a začít společně tvořit obsah knihy rekordů.

 

 

 

 

 Komplexní programy podpory vzdělávání dětí ze sociokulturně znevýhodňujícího prostředí v Libereckém kraji. „Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.“

 

Autor: Monika Schweidlerová, koordinátorka vzdělávacích služeb