„Jak z dluhové pasti?“ O finančních problémech se s naším přispěním tentokrát rozepsal týdeník Aha!

Publikováno: 6. 9. 2021 Doba čtení: 2 minuty
„Jak z dluhové pasti?“ O finančních problémech se s naším přispěním tentokrát rozepsal týdeník Aha!
© Aha!

Jak předejít dluhům, případně jak se z dluhů dostat? Doporučení, jak postupovat ve chvílích finanční tísně, se dostávají ke stále více lidem! Tentokrát se o dluhové problematice s naším přispěním rozepsal týdeník Aha! ve svém seriálu zvaném „Jak se neutopit v dluzích“.

V novém seriálu týdeníku Aha! se například dočtete o základních pravidlech proti zadlužení, prostřednictvím tří modelových situací vám autoři článku nabídnou rady, jak se dostat z dluhů, a v neposlední řadě seriál poskytuje základní vysvětlení termínů „exekuce“ a „osobní bankrot“. A jak konkrétní rady znějí?

V první řadě autoři doporučují nepůjčovat si na nic, co nepotřebuji, a hlavně si nepůjčovat na splácení jiné půjčky – v takových případech se mé finanční problémy nejčastěji pouze prohloubí. Pokud se ocitnu v situaci, kdy nemám na splácení půjčky dostatek financí, je nejlepším řešením komunikace s věřitelem. Dále připomínají, jak důležité je být důvěrně obeznámen se smlouvami, které podepisuji. Když už se pro půjčku rozhodnu, podrobně se seznámit s podmínkami společností před sjednáním úvěru. 

Více se můžete dočíst na následujících odkazech:


Autoři článku také popisují, jak si poradit v situaci, kdy dědíme dluhy po rodičích nebo jak postupovat v případě, že má dluh náš manžel či manželka. A za třetí v článku najdete také rady, jak se chovat v situaci, kdy sjednaný úvěr nedokážete splácet, ať už jsou důvody jakékoli, i to, jakým řešením se v takových chvílích jednoznačně vyhnout.

Na závěr Vám chceme připomenout, že pokud jste se dostali do finanční tísně a nevíte si rady, pomůžeme Vám. Cesta z dluhů ven se dá vždy najít.


Autor: ČvT

Související články