Jeden svět se otočil i v Integrovaném centru prevence

Publikováno: 7. 11. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Jeden svět se otočil i v Integrovaném centru prevence
© ČvT archiv

Festival Jeden svět je jedním ze základních stavebních kamenů společnosti Člověk v tísni. Od svého vzniku v roce 1999 se stal nejvýznamnějším festivalem svého druhu na světě.

Třetí říjnový týden jsme věnovali projekci dokumentárních filmů z festivalu Jeden svět. Od pondělí 17. 10. do pátku 21. 10. 2016 jsme promítali celkem šestkrát, přičemž filmy zhlédlo celkem 41 diváků. Kino sál jsme provizorně vytvořili v bílinském nízkoprahovém klubu a zájem o promítání projevili i pracovníci a klienti Dětského domova Tuchlov.

Dokumenty Sonita, Viva Cuba Libre nebo Říkejte mi Kuču ukazují, že základní lidská práva nejsou samozřejmostí všude na světě. Návštěvníci našich provizorních kin měli možnost zjistit, co stojí prosadit si právo na vlastní názor a životní postoj v zemích, jakými jsou Kuba, Afghánistán či Uganda.

V daných dnech probíhal také Týden pro inkluzi. V rámci této akce jsme do promítání zařadili dokument Všichni spolu, který vypráví o tom, že žijeme všichni spolu v jednom světě, jen na to občas zapomínáme.

Pokud vám informace o projekci filmů unikla, nebo jste promítání nestihli, nemusíte zoufat. Festival Jeden svět má již svou dlouholetou tradici a probíhá každý rok zjara. Příští ročník se bude konat v březnu (https://www.jedensvet.cz/2017/). Můžete také využít program Promítej i Ty! – tzv. „Kino za pár kliků“, kde si lze filmy stáhnout. Bližší informace najdete na https://www.promitejity.cz/smysl/.

Autor: Anna Škrípalová, Asistentka nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, Lenka Hozáková, Administrátorka pobočky

Související články