Accounting Controller Junior

Typ úvazku: Hlavní pracovní poměr, plný nebo zkrácený úvazek
Lokalita
: Praha, centrální kancelář organizace
Termín nástupu: dle dohody / ASAP

 

Organizace Člověk v tísni (ČvT) je jednou z největších neziskových organizací v regionu střední a východní Evropy, působící v oblasti humanitární a rozvojové pomoci, podpory lidských práv či sociálního začleňování. Do našeho účetního týmu v Humanitární a rozvojové sekci na centrále v Praze hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici Accounting Controller Junior.

Připojte se k týmu, kterému je vlastní hledat nová řešení na míru rozmanitým potřebám naší organizace. Komunikace je nosný prvek naší práce a podle toho si jí také ceníme. Společně pracujeme na pestrém portfoliu agend. Jádro naší práce tvoří komplexní účetně orientovaný controlling našich zahraničních poboček s řadou procesních přesahů. Pracujeme v profesionálním, podporujícím a přátelském kolektivu v mezinárodně etablované společnosti. I proto se pyšníme prvním místem v žebříčku Férový zaměstnavatel roku 2020.

Co budete mít na starost?

Důkladně Vás zaškolíme a postupně se zapracujete do některých dílčích oblastí zajímavého a procesně orientovaného účetnictví našich zahraničních poboček a souvisejícího controllingu. Budete se podílet na našich controllingových aktivitách a naučíme vás také účtovat některé typy účetních operací. Budete v kontaktu se zahraničními kolegy a zároveň budete úzce spolupracovat s kolegy na pražské centrále, kteří vám budou oporou, zdrojem potřebného know-how a dle potřeby Vás budou průběžně doškolovat. Budete připravovat podklady pro účetní závěrky a zasvětíme vás také do kontrol a zpracování účetní dokumentace a související administrativy.
Jak si vás představujeme?

 • Dokončil/a jste školu ekonomického zaměření (střední nebo vysokou), nebo jste v jejím posledním ročníku. Už máte základní znalost principů podvojného účetnictví. Pyšníte se smyslem pro detail a schopností dotahovat věci do konce.
 • Aktivně mluvíte anglicky i česky, s kolegy na zahraničních misích budete čas od času v kontaktu.
 • Jste týmový hráč/týmová hráčka, budete úzce spolupracovat s ostatními členy týmu, kteří ocení Vaše dobré komunikační schopnosti a proaktivní přístup.
 • Ideálně si umíte představit, že v budoucnu podpoříte osobně kolegy na zahraniční pobočce během krátkodobých výjezdů.
 • A budete mít výhodu, pokud vám neziskový sektor není cizí, nebo pokud mluvíte dalším ze světových jazyků (např.: francouzsky, portugalsky, rusky nebo arabsky). A hlavně – pokud se chcete učit, získávat zkušenosti a růst – tomu fandíme.

Co nabízíme?

 • Plný nebo zkrácený úvazek v jedné z největších neziskových organizací v regionu střední a východní Evropy, působící v oblasti humanitární a rozvojové pomoci, podpory lidských práv či sociálního začleňování.
 • Od počátku budete mít velkou podporu v zaškolení a rozvoji. Můžete se zapojit i do dalších odborných školení jak technických znalostí, tak soft skills.
 • Nabízíme jazykové kurzy i MultiSport kartu
 • Kanceláře v centru Prahy a můžete (nebo spíše Vaše děti) využívat naši školku přímo v budově.
 • Máte k dispozici 5 týdnů dovolené a sick days, home office na základě domluvy s manažerem.
 • Pořádáme zajímavé akce, kterých se můžete účastnit (Festival Jeden svět a další).
 • Dostanete od nás počítač, který můžete využívat i k osobním potřebám.

Jak se přihlásit?

Zaujala Vás tato pozice? Dejte nám o sobě vědět zasláním svého životopisu a krátkého motivačního dopisu přes náš přihlašovací formulář.

Kontaktováni budou pouze uchazeči postupující do dalšího kola výběrového řízení. Zaslané přihlášky hodnotíme průběžně, čím dříve se tedy přihlásíte, tím lépe. Výběrové řízení bude ukončeno v momentě, kdy pozici obsadíme.

Zaměstnanci Člověka v tísni jsou povinni se při výkonu své práce řídit Etickým kodexem Člověka v tísni jakož i dalšími klíčovými politikami organizace (www.peopleinneed.cz/policies).

Podobné pozice