Koordinátor/ka týmu terénních pracovníků

Člověk v tísni, o.p.s. hledá kolegyni / kolegu na pozici Koordinátor/ka týmu terénních pracovníků.

Organizace Člověk v tísni, o.s.p. (ČvT) je jednou z největších neziskových organizací v regionu střední a východní Evropy, působící v oblasti humanitární a rozvojové pomoci, podpory lidských práv, sociálního začleňování či vzdělávání. Do našeho týmu v pobočce Praha hledáme Koordinátora/ku týmu terénních pracovníků.

Charakteristika pozice:

Manažerskou práci lze kombinovat s přímou prací

Místo výkonu práce: Praha 5

Typ úvazku: 1,0 (možno i částečný, nejméně 0,5)

Nástup: možno ihned

Pracovní smlouva: na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou

Čeká na Vás zajímavá a různorodá činnost:

  • Vedení menšího týmu tří až pěti lidí;
  • Metodické vedení a organizace práce týmu;
  • Podpora kolegů/yň, zvyšování kvalifikace a efektivity týmu; konzultace s pracovníky týmu,
  • Spolupráce v týmu manažerů dalších služeb pobočky, podílení se na tvorbě metodik;
  • Organizace výběrových řízení, zaškolování nových kolegů
  • Možná kombinace úvazku ve vedení (0,5 úv) s přímou prací (0,5 úv)

Obvyklá náplň práce týmu:

  • pomoc při udržení nebo hledání nového přijatelného bydlení
  • pomoc při řešení finančních potíží, především dluhů
  • poradenství v oblasti dávek
  • pomoc při komunikaci s úřady a dalšími institucemi
  • pomoc při vyhledávání zaměstnání a rekvalifikací
  • pomoc s vyřízením přechodného/trvalého pobytu pro občany EU apod.
  • zprostředkování návazné pomoci
  • Mezi cílové skupiny služby patří zejména: osoby ohrožené ztrátou bydlení, obyvatelé vyloučených lokalit, nízkopříjmové skupiny osob či osoby závislé na sociálních transferech, osoby ohrožené předlužením či dlouhodobou nezaměstnaností. Pracujeme s lidmi z celé Prahy.

Jak to u nás chodí?

Práci chceme dělat a děláme poctivě, protože věříme, že má smysl. Rozvrh práce je u nás zčásti možné uzpůsobit. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovníků, takže nepotřebujeme píchačky ani přísného šéfa. Jsme si zároveň vědomi, že naši pracovníci potřebují podporu a také ji dokážeme zajistit. Věříme ve schopnosti klientů zorientovat se s naší podporou ve své životní situaci a doprovázíme je s respektem k jejich vlastním rozhodnutím.

Co od Vás očekáváme?

  • VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona č.108/2006Sb.,
  • Představu, co vedení lidí obnáší;
  • Dobré komunikační dovednosti;
  • Zájem o danou problematiku a ochota dál se v této problematice vzdělávat;
  • Samostatnost, zodpovědný a aktivní přístup;
  • Schopnost pracovat v týmu;
  • Zodpovědnost a snaha aktivně posouvat věci dál;
  • Psychická odolnost
  • Dobrá znalost práce na PC – Microsoft Office;
  • Trestní bezúhonnost

Výhodou je:

  • zkušenost s přímou prací v sociálních službách;
  • zkušenost s vedením týmu lidí;
  • znalost obecných požadavků na standardy sociálních služeb
  • základní orientace v systému dávek státní sociální podpory a hmotné nouze;
  • základní orientace v síti sociálních služeb v regionu;

Co nabízíme?

  • Nástupní plat 32.000,- + další osobní ohodnocení po ukončení zkušební doby;
  • Možnost mimořádných odměn;
  • 5 týdnů dovolené;
  • Zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností;
  • Smysluplné pracovní uplatnění;
  • Možnost rozvíjet svůj potenciál a hledat příležitosti ke zlepšení procesů;
  • Podporu v podobě supervize a metodického vedení a průběžného odborného vzdělávání
  • Možnost dalšího vzdělávání a studijního volna;
  • Flexibilní pracovní dobu v závislosti na výši úvazku;
  • Svobodné a přátelské pracovní prostředí, spolupracující tým

V případě zájmu o tuto pozici zašlete prosím svůj strukturovaný životopis a motivační dopis do 18. 8. na e-mail: vaclav.kucera@clovekvtisni.cz.

V motivačním dopise se prosím zaměřte na otázky: „Co jsou pro Vás nejzákladnější principy při poskytování sociální služby?“; „Jaké manažerské nástroje Vám při vedení lidí vyhovují a jaké nikoli?“ „V čem vidíte svůj možný přínos a kde své rezervy/limity s ohledem na své předchozí pracovní zkušenosti?“

Případné dotazy uveďte v odpovědním formuláři či e-mailem na stejnou adresu.

K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti. Výběrové řízení bude probíhat průběžně podle pořadí došlých nabídek a může být ukončeno i před uvedeným datem po naplnění požadovaných pozic. Člověk v tísni o.p.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Oznámení o negativním výsledku zasíláme pouze elektronicky.