Terénní sociální pracovník/pracovnice / a aktivizační pracovník/pracovnice pro osoby s trestní minulostí

Pomocí lidem s trestní minulostí se snažíme mj. o to, aby se snížily počty obětí trestných činů. Pomáháme lidem s překonáním barier po výkonu trestu, spolu s nimi se snažíme předcházet situacím, které zapříčinily spáchání trestného činu a jsme doprovodnou organizací při realizaci „probačního programu“ uloženého soudem.  
Je to práce částečně v terénu, je to práce s lidmi, kteří často nevěří, že mohou vést lepší život a je to také o komunikaci s úředníky, kteří vykonávají dohled.  
Potřebujeme člověka, který věří, že tato práce má smysl. Dokáže být pro tyto lidi nikoliv represivní autoritou, ale vzorem a zároveň osobou, ve kterou mají důvěru.  


Jak to u nás chodí
Práci chceme dělat a děláme poctivě, protože věříme, že má smysl. Rozvrh práce je u nás zčásti možné uzpůsobit a není tak problém být naším zaměstnancem a zároveň rodičem. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovníků. Jsme si zároveň vědomi, že naši pracovníci potřebují podporu a také ji dokážeme zajistit.

Co od Vás budeme potřebovat
- VŠ, VOŠ, případně SŠ v oboru sociální práce, pedagogiky, vychovatelství a další obory humanitního směru
- motivaci pro práci s lidmi sociálně znevýhodněnými, s lidmi s trestní minulostí

Bylo by bezva, když byste navíc měli
- praxi v sociální oblasti, dovednosti v práci s motivací klientů sociálních služeb,
- odhodlání prosazovat spravedlnost ve společnosti,
- samostatnost,
- schopnost efektivně pracovat v týmu

Co Vám nabízíme
- 5 týdnů dovolené
- možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
- podporu v podobě supervize
- služební telefon a notebook
- nástupní plat 24 – 26 tis. hrubého (1,0 úvazek) v závislosti na kvalifikaci a zkušenosti

Nástup do zaměstnání: dle domluvy, možné ihned

Výše úvazku: 0,7 terénní sociální pracovník/pracovnice a 0,3 aktivizační pracovník/pracovnice pro osoby s trestní minulostí

Pracoviště: Plzeň

Kontakt: svůj strukturovaný životopis, motivační dopis (rozsah cca 1 normostrana) a případné otázky pošlete na adresu jakub.palecek@clovekvtisni.cz do 31.10. 2021.

Více o aktivitách organizace Člověk v tísni, o. p. s. na poli sociální integrace a v dalších oblastech najdete na www.clovekvtisni.cz, resp. www.clovekvtisni.cz/plzen.