Klub matek na muzikálu

Publikováno: 13. 6. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Klub matek na muzikálu
© Foto:

 Klub matek funguje při pražské pobočce Člověka v tísni již mnoho let a je otevřený ženám pocházejícím z prostředí ohroženého sociálním vyloučením. Vedle nejrůznějších vzdělávacích akcí – diskuzí, workshopů a přednášek se nejaktivnější členky klubu také jednou za čas účastní společných kulturních událostí. 

V květnu se ženy z klubu sešly, aby společně navštívily muzikálové představení Antoinetta – královna Francie v divadle Hybernia. Velké díky patří především paní Krahulíkové ze společnosti Musical production s.r.o., která klubu návštěvu divadla umožnila.

 

Členky klubu si z představení odnášely hluboký zážitek, mluvily o obdivuhodných výkonech herců a hereček a o pohnutém osudu Marie Antionetty, kterou již mnohé z nich znaly v souvislosti s její matkou Marií Terezií a zavedením školní docházky.

 

Nadšení z představení potvrzují slova jedné z matek docházejících do klubu:

 

„Také díky našemu klubu jsem poznala, co je to divadelní muzikál a mohu říct, že mě představení strašně moc dojalo, několikrát jsem se až rozplakala. Nikdy předtím jsem muzikál neviděla a chtěla bych všem organizátorům moc poděkovat!“

Autor: Věra Cvoreňová, pracovnice klubu matek