Klub přátel Člověka v tísni pomáhá lidem po celém světě postavit se bezpráví

Klub přátel Člověka v tísni pomáhá lidem po celém světě postavit se bezpráví

5. 3. 2018

Ne všude na světě jsou lidská práva, jako je svoboda projevu nebo právo vlastnit půdu, samozřejmostí. Lidem, kteří na nespravedlnost upozorňují a snaží se ji napravit, často hrozí vězení nebo i smrt. Díky Klubu přátel Člověk v tísni tyto statečné jedince i organizace podporuje v boji za lidská práva a demokracii. Přečtěte si příběhy naší pomoci roku 2017 ze čtyř světadílů.

„Nesmíte se bát,“ říká Pham Doan Trang z Vietnamu, které Člověk v tísni za rok 2017 udělil cenu Homo Homini. Na svém blogu upozorňuje na nespravedlnosti páchané komunistickým režimem. Státní moc ji za to soustavně zastrašuje. I když se musí ukrývat, nepřestává psát. Díky Klubu přátel udělujeme cenu Homo Homini osobnostem jako Pham Doang Trang v rámci festivalu Jeden svět.

Obránci lidských práv často čelí těžko představitelnému tlaku. Jim a jejich rodinám vyhrožují, sleduje je tajná policie, hrozí jim vězení, mučení a někdy i smrt. Člověk v tísni pro lidi usilující o ochranu lidských práv, například v zemích severního Kavkazu, pořádá program psychosociální rehabilitace. Poskytujeme zdravotní péči a umožňujeme jim načerpat síly na další, často nebezpečnou práci.

Díky Klubu přátel pomáhá Člověk v tísni také lidem v Latinské Americe, ať už na Kubě, v Nikaragui nebo ve Venezuele. Podporujeme místní lidi v pořádání filmových festivalů, debat, přednášek, výstav či osvětových projektů, které se věnují tématu lidských práv a demokracie.

Podívejte se na celou zprávu o obraně lidských práv v roce 2017:

(Na report se můžete podívat i zde.)

Nejste členy Klubu přátel? Přidejte se k nám a změňte svět kolem nás k lepšímu.

Okamžitá pomoc
Darovat pravidelně


Autor: Štěpánka Pecháčková