Klub přátel Člověka v tísni pomáhá lidem po celém světě postavit se bezpráví

Publikováno: 5. 3. 2018 Doba čtení: 1 minuta
Klub přátel Člověka v tísni pomáhá lidem po celém světě postavit se bezpráví
© Foto: Člověk v tísni

Ne všude na světě jsou lidská práva, jako je svoboda projevu nebo právo vlastnit půdu, samozřejmostí. Lidem, kteří na nespravedlnost upozorňují a snaží se ji napravit, často hrozí vězení nebo i smrt. Díky Klubu přátel Člověk v tísni tyto statečné jedince i organizace podporuje v boji za lidská práva a demokracii. Přečtěte si příběhy naší pomoci roku 2017 ze čtyř světadílů.

„Nesmíte se bát,“ říká Pham Doan Trang z Vietnamu, které Člověk v tísni za rok 2017 udělil cenu Homo Homini. Na svém blogu upozorňuje na nespravedlnosti páchané komunistickým režimem. Státní moc ji za to soustavně zastrašuje. I když se musí ukrývat, nepřestává psát. Díky Klubu přátel udělujeme cenu Homo Homini osobnostem jako Pham Doang Trang v rámci festivalu Jeden svět.

Obránci lidských práv často čelí těžko představitelnému tlaku. Jim a jejich rodinám vyhrožují, sleduje je tajná policie, hrozí jim vězení, mučení a někdy i smrt. Člověk v tísni pro lidi usilující o ochranu lidských práv, například v zemích severního Kavkazu, pořádá program psychosociální rehabilitace. Poskytujeme zdravotní péči a umožňujeme jim načerpat síly na další, často nebezpečnou práci.

Díky Klubu přátel pomáhá Člověk v tísni také lidem v Latinské Americe, ať už na Kubě, v Nikaragui nebo ve Venezuele. Podporujeme místní lidi v pořádání filmových festivalů, debat, přednášek, výstav či osvětových projektů, které se věnují tématu lidských práv a demokracie.

Podívejte se na celou zprávu o obraně lidských práv v roce 2017:

(Na report se můžete podívat i zde.)

Nejste členy Klubu přátel? Přidejte se k nám a změňte svět kolem nás k lepšímu.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel


Autor: Štěpánka Pecháčková

Související články