Komiksová soutěž: Zadání pro 1. stupeň ZŠ

Publikováno: 3. 6. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Komiksová soutěž: Zadání pro 1. stupeň ZŠ
© Foto: varianty

Povoláváme všechny milovníky příběhů! Je tu 11. ročník komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět!

Možná jste si všimli, že v létě sousedům vysychají studny a musíme více šetřit vodou. Velká sucha střídají prudké deště. V jiných koutech světa může být sucho ještě větší a deště vydatnější. Tyto změny mohou pak bránit místním lidem v obživě a ohrožovat je dokonce na životě. Situace je vážná a mnoho z nás přemýšlí, co s častými výkyvy počasí dělat. Někteří lidé se snaží novým podmínkám přizpůsobit nebo změny zmírnit. 

Poznej příběh Anchali, v její vesnici bojují s velkými dešti.


“Jmenuji se Anchali a žiju v malé rybářské vesničce v Kambodži. Hodně u nás prší a někdy je voda tak velká, že zaplaví a ničí naše domy a pole. Řeka se vylije z koryta, lidé před ní utíkají a snaží se zachránit svá zvířata. Moje paní učitelka ale dostává na mobil zprávy o tom, kdy bude hodně pršet. Chodí pak po vesnici a varuje ostatní, aby se na velkou vodu mohli připravit a schovat se do bezpečí.”

Inspiruj se příběhem Anchali při tvorbě vlastního komiksu. Můžeš příběh převyprávět, vymyslet jeho pokračování nebo vytvořit vlastní komiks o tom, jak lidé v různých částech světa bojují s velkými výkyvy počasí.


  • Tip pro tvorbu: Pokud nevíš, jak začít, podívej se na první komiksový rámeček. Kdo na něm je a co dělá? Jak by mohl příběh pokračovat? Zamysli se a pusť se do tvorby komiksu!
  • Přihlásit se můžete ZDE!
  • Pravidla soutěže
  • Jak pracovat s komiksem ve výuce - metodická doporučení pro učitele 

Autor: Varianty

Související články