Kubánská blogerka Yoani Sanchez vystoupí na kubánském večeru Kuba bez konce

Publikováno: 21. 2. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Kubánská blogerka Yoani Sanchez vystoupí na kubánském večeru Kuba bez konce
©

Proslulá disidentka a blogerka Yoani Sanchézová zahájí kubánský večer Kuba bez konce, který pořádá společnost Člověk v tísni na podporu nezávislých kubánských umělců. Uskuteční se 27.2.2013 v pražském Hubu (Drtinova 10,P-5) od 19,00.
Během večera vystoupí Ivan Gutiérrez a Madera. Na programu jsou i ukázky současné kubánské tvorby a nebude chybět ani vzpomínka na vězně svědomí, kteří se provinili svým politickým přesvědčením. 
Mladí lidé na Kubě se pomalu probouzejí a začínají se zapojovat do veřejného dění - pořádají neoficiální kulturní akce a happeningy, stávají se častými účastníky bytových seminářů a vyhledávají paralelní informace k oficiálním zdrojům. Jednou z alternativních akcí je i festival Poesia sin fin, na niž navazuje i pražský kubánský večer. 

Yoani Sanchézová je ve světě nejznámější kubánskou disidentkou. V roce 2007 založila blog Generace Y, kde poutavě popisuje život na Kubě, kritizuje kubánský komunistický režim a pomalý postup reforem. Za posledních pět let získala řadu novinářských ocenění a v roce 2008 ji časopis Time vybral jako jednu ze sta nejvlivnějších osobností roku.

Vstup volný.

Autor: