Kulinářské umění v Arménii: Elen se díky našemu kurzu stala kuchařkou

Publikováno: 25. 10. 2023 Doba čtení: 2 minuty
Kulinářské umění v Arménii: Elen se díky našemu kurzu stala kuchařkou
© Foto: Shushanik Nersesyan

Vaření je více než každodenní povinnost; je to vyjádření naší kreativity, emocí, ale také přirozených lidských potřeb. To vše si Elen připomínala, když se zapisovala do našeho kurzu vaření provozovaného Kulinářskou akademií Yeremyan.

Elen se totiž zapojila do našeho projektu „Stabilní příjem díky vzdělání a profesionálnímu vybavení“. Studuje na Arménské národní agrární univerzitě obor podnikání a finance. Její pracovní vytížení jí ale nebrání v tom, aby si šla za svými sny. Rozhodla se přihlásit do kurzu vaření, protože se chce o tomto oboru dozvědět více a být v něm lepší. Po dokončení svého studia začala pracovat jako kuchařka.

Elen miluje arménskou kuchyni. Ráda objevuje její zvláštnosti a zmiňuje: „Ráda vařím spas (jogurtovou polévku). Moc mi chutná, možná právě proto ho umím vařit tak dobře.“ Elen je úspěšná především díky své píli.

„Zpočátku byla nervózní, ale bylo vidět, že se chce kuchařkou opravdu stát,“ říká kuchař Vardan Khachatryan.

Kuchař Avetik Isakhanyan, další z lektorů kurzu, tato slova potvrzuje: „Touha Elen hrála velkou roli. Pilně pracovala, aby dosáhla svého cíle.“

Ve spolupráci s městem Jerevan jsme spustili tento krátkodobý projekt, abychom pomohli ohroženým lidem získat odborné vzdělání, znalosti v oblasti podnikání a profesionální vybavení potřebné k tomu, aby si zajistili stabilní příjem a živobytí.

V rámci projektu se účastníci odborných kurzů specializovali na vaření, šití, kadeřnictví a manikúru. Délka kurzů se odvíjela od specifik jednotlivých profesí. Zajistili jsme také školení v oblasti podnikání, abychom účastníky kurzů motivovali a rozvíjeli jejich podnikatelské schopnosti. Cílem tohoto projektu je zajistit stabilní příjem prostřednictvím trvalého zaměstnání nebo vytvořením vlastního podniku.

Autor: Elma Vardanyan

Související články