Kulturně komunitní centrum pro děti na Praze 5 se opět otevírá. Zájem výrazně převyšuje kapacity

Publikováno: 19. 9. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Kulturně komunitní centrum pro děti na Praze 5 se opět otevírá. Zájem výrazně převyšuje kapacity
© Foto: Lucie Mannová

Kulturně komunitní centrum Člověka v tísni na Praze 5 funguje již čtyři roky a za tu dobu jeho volnočasovými kluby prošlo mnoho dětí, které mají menší šanci kvalitně trávit svůj volný čas než mnozí jejich vrstevníci. V klubu se žáci základních škol mohou nejen pravidelně připravovat do školy, ale pracovníci mají pro ně připravené různé volnočasové hry, soutěže či další zajímavé aktivity. Letos se brány centra otevírají znovu. Již první týden se zapsalo 31 dětí. Zájem je mnohem vyšší, ale bohužel naše kapacity nedostačují na to, abychom zvládli kvalitně podpořit dětí více. 

V klubu pracujeme s různě starými dětmi. Nejmladším je kolem šesti let a nejstarším kolem patnácti. Poskytujeme tak kulturní a sociální vyžití pro všechny věkové skupiny navštěvující základní školy. V klubu se snažíme podpořit děti dle jejich individuálních potřeb a zajistit jim kromě pomoci se školní přípravou i volnočasové vyžití.

Úterky (13:30 - 16:30) jsou určené nejmladším zájemcům o aktivity klubu. Již šestileté děti, přičemž některé jsou teprve v přípravném ročníku, podporujeme v návyku pravidelné mimoškolní přípravy, s důrazem na vstřícnou a hravou formu aktivit. Kromě přípravy do školy tak neopomíjíme ani pohybové aktivity.

Ve středy (14:00 - 17:00) pracujeme s dětmi od devíti let. Program je podobný jako pro mladší děti, snad jen s tím rozdílem, že se nám většinou podaří dojít i na vzdálenější hřiště

Ve čtvrtky (14:30 – 17:00) máme otevřeno pro děti od jedenácti let. I s nimi se zejména připravujeme do školy, děláme domácí úkoly, a pokud to potřebují, vysvětlujeme školní látku.

Podívejte se, co jsme dělali s našimi svěřenci loňský školní rok! 


Zaujaly vás aktivity klubu? Stále hledáme dobrovolníky, kteří by nám pomohli s organizací aktivit. Pokud máte týdně pár hodin volného času a chtěli byste ho věnovat dětem z rodin ohrožených sociálním vyloučením, napište naší koordinátorce dobrovolnictví na mail johana.cernochova@clovekvtisni.cz

Aktivity projektu můžeme realizovat díky podpoře z operačního programu Praha – pól růstu v rámci projektu: "Má komunita, mí lidé II.", který realizuje pražská pobočka Člověka v tísni od ledna loňského roku (2021).


Autor: Kateřina Fuksová, Mária Jakubovie

Související články