Kytary dělají radost

Publikováno: 13. 3. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Ilustrační foto
© Feliciano Guimarães (CC 2.0)

Náš klub se především snaží o to, aby mladí lidé ve věku 15-26 let našli ve společnosti uplatnění, ale také, aby si rozšířili vědomosti v různých směrech a tím probudili zájem o nějaký koníček, který je bude bavit.

V tomto období jsme všichni měli obrovskou radost, protože jsme do našeho klubu dostali formou daru elektroakustické kytary, které našim klientům pomohou efektivně trávit volný čas se svými kamarády. Hrát může každý, i když nemá doma nástroj. Skrze tyto nástroje můžeme oslovit více mladých lidí, kteří by chtěli v klubu trávit svůj volný čas a u toho se svěřili se svými starostmi, které je trápí a mohou je poté s námi individuálně řešit. Hlavním posláním naší služby je totiž právě pomáhat mladým lidem překonávat složitosti jejich života ať už se to týká hledání práce, bydlení, dluhů či školních povinností.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám pomohli kytary získat. Jako poděkování se naši klienti rozhodli, že by chtěli učinit něco, čím by mohli vyjádřit svůj vděk. To vedlo k činu společně natočit děkovný hudební klip. Na hudebním klipu se podílelo 8 klientů a to buď zpěvem, nebo hrou na kytaru. Společnými silami vytvořili pozoruhodnou práci, při které hráli přímo na darované kytary. Tento videoklip se dokonce promítal na koncertě komorního kytarového orchestru v klášteře v Praze za přítomnosti těch, kteří tento projekt podpořili.

V našem klubu již od té doby pravidelně funguje každé úterý od 16 do 17 hodin kytarová škola, kde se klienti společně učí novým kytarovým dovednostem. Baví tě hudba, je ti 15-26 let? Chtěl by ses naučit hrát? Tak přijď mezi nás. Těšíme se na tebe.

Služba Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež ve věku 15-26 let je financována z rozpočtu Karlovarského kraje.


Autor: Za tým pracovníků NZDM Jan Jiroušek.